Gruodis 2017

Integruotos technologijų pamokos „Kalėdų pasaka“ Pasvalio Svalios progimnazijoje

Kalėdų laikas – apmąstymo, kuris savo šviesa nutvieskia kiekvieno iš mūsų gyvenimą, prasklaidydamas niūrias mintis. Kalėdų dvasia tiesiog keliauja pas visus ir teikia galimybę gyventi kitaip, tikėti tuo, kas atrodo neįmanoma. Mes kiekvienas pažįstame savyje tą pačią Šv. Kalėdų dvasią, su kuria vaikystė buvo stebuklinga.

Norint tai perteikti mokiniams, gruodžio 14 dieną, Pasvalio Svalios progimnazijoje vyko 7 klasių mergaičių integruotos technologijų pamokos „Kalėdų pasaka“. Kiekvienai klasei buvo skirta dvi akademinės valandos. Pamokas vedė technologijų vyr. mokytoja Rasa Simonavičiūtė ir sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė. Pamokos metu mokiniai kūrė arbatos etiketes artimam žmogui, rašė jam palinkėjimą Šv. Kalėdų proga. Mergaitės gavo užduotį sukurti sau Kalėdinės arbatos maišelį ir paruošti arbatą.

Gerdamos arbatą merginos klausėsi sveikatos priežiūros specialistės pasakojimų apie vaistažolių įvairovę, jų rinkimo, džiovinimo ir laikymo sąlygas. Kad  laikas neprailgtų minė mįsles, sprendė kryžiažodžius, stengėsi atpažinti vaistažoles. Kadangi Kalėdos - stebuklų metas, visų mokinių žinios buvo įvertintos Pasvalio visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė

 

Skaityti daugiau

Konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape dalyvavo net dvi komandos iš Svalios progimnazijos

Lapkričio 27 – gruodžio 1 dienomis Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas. Šiuo konkursu buvo siekiama ugdyti mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbant komandoje. Šiame etape Pasvalio rajonui atstovavo Svalios progimnazijos dvi skirtingų amžiaus grupių sveikuolių komandos: 4a klasės penki mokiniai, mokytoja Daiva Baniulienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė; 8b klasės penki mokiniai, socialinė pedagogė Lida Ubavičienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė. Komandos demonstravo ne tik savo žinias apie sveiką mitybą, gyvenimo būdą, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo pasekmes ir prevenciją, saugų elgesį, pirmos pagalbos žinias, bet ir sportinius sugebėjimus. Vaikai įveikė teorinę, praktinę, kapitonų, judėjimo rungtis, taip pat kūrybingai prisistatė. Taip pat varžėsi mokyklų pedagogai bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Renginys buvo puikus, dalyviai patyrė daug gerų emocijų. Visi komandų dalyviai apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais, užkandžiais ir sulčių gėrimais.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė
Nuotraukos Daivos Baniulienės ir Lidos Ubavičienės

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25289420_1778125905590755_7446890637111359965_n.jpg?oh=8e1a91955df6b6580971053ed8a6f857&oe=5AD38594

Skaityti daugiau

Socialiniai darbuotojai įgijo žinių apie savigynos principus

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Pasvalyje vyko 2 teoriniai-praktiniai užsiėmimai, skirti socialiniams darbuotojams apie savigynos principus, būtinus jų saugiam darbui. Užsiėmimus organizavo Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas Pasvalio rajono savivaldybės stebėsenos programos ataskaitos rekomendacijų įgyvendinimo 2017 m. priemonių planą. Užsiėmimus vedė Aikido kovos meno (antro dan juodas diržas), Hatha jogos instruktorius, „Aikido Šiauliai“ centro įkūrėjas Rokas Leonavičius. Susirinkusias rajono socialines darbuotojas instruktorius supažindino su technikomis, kurios nėra sudėtingos, bet efektyvios. Daugiausia dėmesio buvo skiriama tam, kaip neprovokuoti konflikto, demonstravo būdus kaip jo išvengti. Susirinkusieji susipažino su konfliktų psichologijos principais, išmoko savigynos įgūdžių, kuriems nereikia išankstinio pasiruošimo, taip pat įgūdžių, kurie remiasi natūraliais instinktais – tad juos lengva prisiminti kritinėse situacijose.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Daugiau nuotraukų rasite socialiniame tinkle Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras.

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/25351904_1781471045256241_6346128977481665465_o.jpg?oh=db2d49a0da72005f548135da63bf9bec&oe=5AD7B7BD

Skaityti daugiau

Kviečiame pasiklausyti paskaitos apie stresą, kurią ves psichologė Dalia Petrėnienė

Gruodžio 14 d. 17 val. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biure vyks psichologės Dalios Petrėnienės paskaita-diskusija "Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas". Užsiėmimo metu bus mokoma atsipalaidavimo pratimų ir kt.

Organizuojama įgyvendinant „Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto prevencijos“ programą. Informacija tel. (8 451) 20131, 20130.

 

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131