Trečiadienis, 24 Sausio 2018

Tyrimas “Socialinių tinklų įtaka paaugliams“

Siekiant išsiaiškinti ar Pasvalio rajono paaugliai jaučia priklausomybę nuo socialinių tinklų Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2017 m. rugsėjo - spalio mėnesiais atliko “Socialinių tinklų įtaka paaugliams tyrimą”. Tyrime dalyvavo Pasvalio r. sav. bendrojo lavinimo mokyklų 7-8-9 klasių mokiniai. Tyrimo klausimyną sudarė klausimai apie  socialinių tinklų privalumus bei trūkumus, kiek laiko praleidžia ir ką veikia paaugliai virtualioje erdvėje, ar jie jaučiasi saugūs, ar žino kur kreiptis pagalbos ištikus problemoms ir kt. Tyrimo anketos anoniminės ir rezultatai buvo naudojami apibendrintai statistinei analizei ir tyrimo išvadoms.

Detali tyrimo analizė pridedama.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Oksana Vaserytė

Skaityti daugiau

Regėjimo stiprinimo praktinis užsiėmimas Saločiuose

Sausio 18 d. Saločių vaikų daugiafunkciame centre vaikai kartu su vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste S. Pyragyte stiprino savo regėjimą, kalbėjo apie regos sutrikimus ir jų priežastis. Technologijos yra užvaldę mūsų gyvenimą, todėl ypatingai turime skirti didelį dėmesį savo gero regėjimo išsaugojimui.

Simona Pyragytė vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras

Daugiau renginio nuotraukų socialiniame tinkle fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/26758211_1832096546860357_8300085026105394780_o.jpg?oh=53d71e09415bd1ca7c6f604b3d052754&oe=5AE95A63

 

 

Skaityti daugiau

Pokalbis su psichologe D.Petrėniene apie tai, kaip įveikti stresą

Įgyvendinant širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programą, kurioje gali dalyvauti visi, kurie rūpinasi savo sveikata, psichologė Dalia Petrėnienė Pasvalio Visuomenės sveikatos biure skaitė paskaitą ir pravedė praktinį užsiėmimą tema „Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas.“
Paskaitos pradžioje lektorė pateikė praktinę užduotį „Gyvenimo ratas“. Ant popieriaus reikėjo nubrėžti keturias sukryžiuotas linijas, kurios sužymėtos skaičiais nuo 1 iki 10. Kiekviena jų pažymėta pavadinimais:
• Darbas, karjera;
• Sveikata;
• Asmeninis/šeimyninis gyvenimas;
• Pinigai;
• Namai, buitis;
• Laisvalaikis;
• Psichologinė, dvasinė gerovė;
• Draugai, giminės.
Toje vietoje, kurioje manoma, kad esama reikalinga pažymėti, dedamas taškas. Po to taškai turi būti sujungiami. Gaunamas arba apskritimas, arba žvaigždė, gali gautis ir kitokia figūra. Testas atskleidžia, ar jūsų gyvenimas subalansuotas ir ar šiuo metu jūs judate teisinga kryptimi.
Taip pat buvo pasiūlyta atlikti testuką savivertei nustatyti. Tolimesnėje paskaitos eigoje psichologė kalbėjo apie tai, kad gautos išvados (mokslininkų įrodytos fiziologiškai) tik patvirtina hipotezę: „kai įsijungia mūsų emocijos – protas išsijungia“. Pasak specialistės stresas – ypatinga psichikos ir organizmo būsena, kuriai būdinga rezervų mobilizacija, įveikiant ekstremalų poveikį. Stresas gali būti:
• Distresas – normalias adaptacines žmogaus galimybes viršijantis stresas.
• Austresas – naudingas žmogui, gerasis stresas, kuris mums padeda.
• Emocinis stresas – išorės dirgiklio psichologinė reikšmė individui, trukdanti efektyviai veikti.
Psichologė Dalia Petrėnienė paaiškino, jog stresas gali būti pozityvus arba negatyvus.
Pozityvus ( trumpalaikis, motyvuoja, naudingas organizmui...), negatyvus (žalingas, ypač jei trunka ilgai, išeikvoja energijos resursus, gali sukelti fizinių ir psichinių problemų...). Lektorė savo kalboje paminėjo stresui neatsparių žmonių mąstymo/elgesio stereotipus ir patikino, kad stresas – kelias į diabetą. Žmogui patiriant stresą organizme padaugėja adrenalino (streso hormono) ir organizmui duodamas signalas, kad reikia sutelkti visas pajėgas kovoti ar bėgti nuo priešo (taip kraujyje padidėja cukraus kiekis). Dalia Petrėnienė patikino, kad tikrai nereikėtų tuoj pat gerti vaistų patyrus stresą. Reikia labai gerai pagalvoti, nes yra kitų priemonių jam slopinti.
Šioje paskaitoje specialistė pateikė informaciją apie streso įtaką širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui. Liga prasideda ne nuo skausmų krūtinėje ar širdies infarkto, bet gerokai anksčiau. Iš viso yra žinoma per 200 rizikos veiksnių, bet ne visi vienodai svarbūs. Kai kuriuos valdyti galima, kai kurių ne.
Psichologės teigimu stresas yra sisteminė fiziologinė prisitaikomoji reakcija. Pasibaigus stresoriaus veikimui, organizmas grįžta į ramybės būseną. Sveikatai pavojingas ne pats stresas, bet, tai, kad mūsų gyvenime stresorių yra per daug. Ilgalaikis stresas yra vienas svarbiausių hipertoninės, koronarinės širdies ligos, aterosklerozės rizikos veiksnių. Sergant depresija, dėl didelės psichoemocinės įtampos gerokai dažniau gali sutrikti širdies veikla, ištikti staigi mirtis.
Specialistė akcentavo, jog žmogus, kurio kūnas įsitempęs, jaučia ir psichologinę įtampą, nukenčia jo santykiai su aplinkiniais. Neįmanoma gyventi nuolatinėje įtampoje, todėl nuolat siekiama atsipalaidavimo. Dažnai yra pasitelkiama ir kenksmingas sveikatai priemones. Psichologė patarė, kaip sumažinti stresą, paminėjo relaksacinį poveikį turinčias veiklas. Paskaitos pabaigoje išbandytas pratimas „Gilus kvėpavimas“. Patyrus stresą kvėpavimas darosi dažnas ir paviršutinis, na, o šio pratimo dėka galima kvėpavimą pakeisti į normalų.

Ala Markevičienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Daugiau renginio nuotraukų socialiniame tinkle fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/26962421_1836833789719966_8844991255397446290_o.jpg?oh=4a6f421c51f4143dc3924261fd42597a&oe=5AEA0E59

Skaityti daugiau

Pasvalyje - patogesnės sąlygos donorams dovanoti kraujo

Sausio 24 dieną Pasvalio kultūros centre vyks kraujo donorystės akcija, kurios metu bus pristatyta naujiena Pasvalio krašto donorams – nuo 2018 metų kartą per mėnesį Nacionalinio kraujo centro komanda visų, norinčių padovanoti kraujo, lauks Pasvalio kultūros centre.
Tikimasi, jog patogesnė vieta dar labiau padidins Pasvalio rajono kraujo donorų aktyvumą, kuris ir iki šiol džiugina. Anksčiau kraujo donorystės akcijos buvo organizuojamos ligoninės patalpose, tačiau žmonėms tai nebuvo labai patogi vieta.
„Džiaugiamės, jog su Nacionaliniu kraujo centru radome sprendimą ir galėsime kraujo donorams pasiūlyti geresnes sąlygas norint padovanoti kraujo. Mūsų įstaiga miesto centre, taip pat patalpos donorystės akcijoms pakankamai didelės – patogumo tikrai padaugės“ – sakė Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas.
Artimiausios kraujo donorystės akcijos Pasvalio kultūros centre (Vytauto Didžiojo a. 3) vyks:
Sausio 24 dieną nuo 10:00 iki 15:30 val.;
Vasario 28 dieną nuo 10:00 iki 15:30 val.;
Kovo 28 dieną nuo 10:00 iki 15:30 val.;

VšĮ Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo informacija

Informacinis partneris - Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131