Ketvirtadienis, 03 Geg 2018

Pasaulinę sveikatos dieną minėjo ėjimu su šiaurietiškomis lazdomis

Daugelis mūsų yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, senolių išmintis byloja, kad mūsų savijauta iš tiesų yra svarbesnė už bet kokius turtus ar pinigus. Savo sveikatai skiriame nemažai dėmesio, o ypač pavasarį, kai organizmui ypatingai trūksta vitaminų. Pasaulinė sveikatos diena, taip pat minima atšilus orams – balandžio septintąją.Minėdami Pasaulinę sveikatos dieną Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Pasvalio r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru suorganizavo pasivaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. Pasvalio r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Simona Pyragytė dalyviams papasakojo apie ėjimo naudą sveikatai, mokė taisyklingai eiti su šiaurietiškomis lazdomis. Apšilimas prasidėjo Pasvalio senojo parko stadione, kur visi išklausę svarbius patarimus, ėjo pasivaikščiojimo takais. Puikus oras šauni draugija padėjo keliauti, lengvai įveikti 5 kilometrai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato informacija
Nuotraukos S. Pyragytės

Daugiau renginio nuotraukų rasite Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 

https://scontent.fvno2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/29871821_1958158840920793_7487355906900164624_o.jpg?_nc_cat=0&oh=6283ad9695a94261655afc4880fca475&oe=5B906306

Skaityti daugiau

Viešnagė grožiu garsėjančiame Nemuno kilpų regione

Daugelis iš mūsų yra ne tik girdėję posakį „Sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisumu. Kasmet, balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras gyventojus pakvietė šią dieną praleisti aktyviai ir organizavo dviejų dienų sveikatingumo–edukacinę išvyką į Birštoną ir Alytų. Į kvietimą atsiliepė pusšimtis pasvaliečių, biržiečių ir panevėžiečių. Pirmoji diena buvo skirta vienam seniausių Lietuvoje balneologinių kurortų, nuo seno garsėjančiame gydomaisiais vandenimis – Birštonui. Čia aplankytos žymiausios kurorto vietos: Vytauto kalnas, Druskupis, mineralinio vandens paviljonas „Birutės Vila“, dalyvauta edukacijose apie Birštono mineralinio vandens šaltinius bei lobius. Išbandyti gydyklų ir sanatorijų malonumai, o vakare visų laukė nepakartojamas Vido Bareikio koncertas.
Antrąją išvykos dieną keliavome į Alytaus kraštą. Vaizdingais miškais, žibutėmis mėlynuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 kilometrų Nemuno vingis. Kelionės dalyviai turėjo progą visą tai apžvelgti iš arti, kadangi antroji diena buvo skirta Alytaus Šiaurietiškojo Ėjimo Klubo (vad. Vidas Marculevičius) organizuotam masiniam šiaurietiškojo ėjimo žygiui „Geras žygis Alytuje“. Įveiktos 7 km. ir 16 km. distancijos. Nors po žygio juntamas fizinis nuovargis, žygio dalyvius sieja bendrystės jausmas, aktyvus gyvenimo būdas, savo krašto pažinimo ir gerų įspūdžių troškimas.

Vilma Jankevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė

https://www.youtube.com/watch?v=9ObLu0-jAHo

https://www.youtube.com/watch?v=N5VnzX9lWRI

Daugiau renginio nuotraukų rasite Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau

Pasvalyje vyksta konsultacijos kenčiantiems nuo alkoholizmo ir jų šeimų nariams

Pasitaiko, kad šeimoje, darbo kolektyve, bendruomenėje susiduriame su žmonėmis, kurie nesaikingai vartoja alkoholį. Remiantis užsienio patirtimi, bendruomeniniame lygyje teikiama pagalba, priklausomiems žmonėms ir ypač šeimos nariams yra ne tik reikalinga, bet dažnai - efektyviausia. Alkoholizmas – ne tik vieno asmens, bet ir jo šeimos liga, su kuria artimiesiems reikia mokytis gyventi. Nuo kitų priklausomybių alkoholizmas skiriasi esminiu bruožu – neigimu. Neigimas stebimas ir visuomenės lygiu. Lietuvoje yra apie 150 tūkstančių žmonių, kuriems reikia pagalbos čia ir dabar. Kai vienas iš artimųjų serga, neigia ir suaugusieji, ir vaikai, nes pripažinti gėda. O kol alkoholizmas nepripažįstamas negalima padėti. Jei nėra problemos, nėra ką spręsti. Tyrimais įrodyta, jog nebūtina, kad pagalbos pirmas kreiptųsi nuo alkoholio priklausomas asmuo. Jei artimieji ieško pagalbos, neretai tą patį padaro ir priklausomas asmuo.

Pasvalio dekanato Caritas, bendradarbiaudamas su Visuomenės sveikatos biuru teiks pagalbą priklausomiems nuo alkoholio ir jų artimiesiems. Konsultantas motyvuos keisti žalingus gėrimo įpročius, nukreips juos į šiuolaikiškus metodus taikančias priklausomybių gydymo įstaigas, teiks informaciją ir priklausomiems, ir artimiesiems apie veikiančias institucijas ir vietas, kur galima gauti gydymą ir pagalbą. Bus laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo. Konsultacijos adresu: Nepriklausomybės a. 2 Pasvalyje, ketvirtadieniais nuo 11 iki 14 val. Tel. (8 659) 42318, skambinti ketvirtadieniais nuo 9 iki 15 valandos.

Organizatoriai

Skaityti daugiau

Visas dėmesys sveikai gyvensenai

Balandžio 18 d. Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biure lankėsi Pasvalio apylinkių seniūnijos šeimų, stokojančių socialinių įgūdžių atstovės. Šio susitikimo tkislas buvo suteikti kuo daugiau informacijos. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė vedė paskaitą „Sveika gyvensena“ ir skaitė pranešimus apie užkrečiamąsias ligas, rūkymo ir alkoholio žalą, asmens higieną. Klausytojoms buvo pateikta informacija apie prevencines onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų programas.

Paskaitos metu buvo kalbama apie tai jog sveika gyvensena – tai įpročių visuma, kuri susidaro veikiant socializacijos procesui visą žmogaus gyvenimą. Sveikatos stiprinimas skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio susiformavimą. Tai labai svarbu, nes sveikata net 50 proc. priklauso nuo paties žmogaus elgesio. Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys. Žinant, kad gyvensena – tai įpročių ir papročių visuma, yra labai svarbu kiekvienam iš gausybės šiuolaikinėje visuomenėje esamų gyvensenos modelių atsirinkti sveiką gyvenimo būdą. Sveika gyvensena apima:

- mitybą;
- fizinį aktyvumą;
- tabako vartojimą/nevartojimą;
- alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą/nevartojimą;
- darbo ir poilsio (miego) režimą;
- patiriamą stresą ir gebėjimą jį įveikti;
- kitą elgseną, galinčią turėti įtakos sveikatai.

Sveikatą žalojanti ir rizikinga elgsena yra susijusi su tokiais sveikatos rizikos veiksniais kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, neracionali mityba, asmens higienos nesilaikymas. Specialistė patikino, kad pastaraisiais metais šalyje didėja rūkančiųjų skaičius, visuomenėje vis labiau plinta psichotropinių (svaiginamųjų medžiagų) vartojimas. Labai svarbi asmens higiena, padedanti išsaugoti sveikatą ir sudaryti higieninio elgesio įpročius. Taip pat didelį pavojų sveikatai kelia ir modernėjanti kasdienė aplinka. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti savo sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti bei pailginti gyvenimo trukmę. Pranešimų metu akcentuota, jog daugiau dėmesio reikėtų skirti lėtinių neinfekcinių ligų: širdies ir kraujagyslių sistemos, piktybinių navikų profilaktikai. Klausytojos sužinojo apie užkrečiamas ligas: pedikuliozę, tuberkuliozę, niežus, o taip pat blusų paplitimą.

Taigi sveikata yra vertybė. Na, o sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131