Įrašai, filtruoti pagal datą: Trečiadienis, 02 Sausio 2019

Pajiešmeniuose ir Norgėluose vyko tęstiniai teoriniai-praktiniai užsiėmimai "Sveika gyvensena – tvirtos valstybės pamatai"

Pajiešmeniuose ir Norgėluose vyko tęstiniai teoriniai-praktiniai užsiėmimai "Sveika gyvensena – tvirtos valstybės pamatai", kuriuos vedė karate kiokušin I DAN meistras Gintaras Kazilionis. Programą sudarė: fizinis užimtumas kaip prevencija, padedanti įveikti priklausomybes, sportinė mankšta, sportavimo laikas ir kt. temos, taip pat: fizinis aktyvumas ir mankštos judesio elementai bei supažindinimas su savigynos pagrindais karate kiokušin rytų kovos stiliumi.

Užsiėmimai organizuoti įgyvendinant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Pasvalio rajono savivaldybėje"

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Daugiau renginių nuotraukų prašome ieškoti socialiniame tinkle Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Skaityti daugiau

Nuo sausio 11 dienos vėl kviečiame dalyvauti nemokamose kineziterapeuto vedamose mankštose

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau daugelį metų organizuoja nemokamus fizinio aktyvumo užsiėmimus bei kviečia prisijungti visus norinčius. Sveikatinimo specialistas Tadas Mulevičius teigia: judėti - būtina! Ir nesvarbu, kiek žmogui metų, fizinis aktyvumas apsaugo nuo ligų ir leidžia džiaugtis sveiku ir ilgesniu gyvenimu. Reguliarus fizinis krūvis padidina širdies susitraukimų dažnį, suaktyvina kraujotaką, pagreitina medžiagų apykaitą. Žmonės, kurie pakankamai juda, rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis, lengviau atsikrato streso ir nerimo. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad judėjimas stabdo senėjimo procesus, stimuliuoja kaulinio audinio regeneraciją, ir užkerta kelią kaulų retėjimui. Pastebėta, kad aktyvūs žmonės, ypač nevengiantys fizinės veiklos, daug rečiau serga gripu ir kitomis peršalimo ligomis. Nuolat sportuojant ne tik pagražėja kūno formos bet ir didėja savivertė. Daug judantys žmonės yra darbingesni, labiau pasitiki savimi ir moka džiaugtis gyvenimu.

Nesėdėkite namuose, o ateikite, išbandykite ir atraskite jums labiausiai tinkančią ir patinkančią fizinę veiklą. Tai puiki galimybė, ne tik būti aktyviems, bet ir susirasti draugų, bendraminčių. Judėdami tapsite stipresni fiziškai ir dvasiškai.

Nemokamų sveikatingumo veiklų sąrašą rasite biuro internetinėje svetainėje www.pasvaliovsb.lt ir facebook puslapyje: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Birutė Kazilevičienė

Daugiau renginio nuotraukų rasite socialiniame tinkle Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Skaityti daugiau

Suskaičiavome žingsnius

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, suaugę žmonės fiziškai aktyvūs turėtų būti bent 30 min. per dieną. Lietuvos gyventojai nėra pakankamai fiziškai aktyvūs. Puikus būdas pagerinti savo sveikatą, tinkantis visiems, tai yra ėjimas.

Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras praėjusių metų pabaigoje organizavo žingsnių skaičiavimo konkursą. Konkurse išbandyti jėgas panoro 16 pasvaliečių. Konkurso dalyviai rungėsi 3-ose amžiaus grupėse:

• nuo 19 iki 32 metų, nueitas atstumas per dieną turėjo būti ne mažesnis negu 5 km,
• nuo 33 iki 65 metų, nueitas atstumas per dieną ne mažiau 4 km,
• nuo 66 metų ir vyresni, nueitas atstumas per dieną ne mažiau 3 km.

Žingsniai buvo fiksuojami nuo spalio 29 d. iki lapkričio 30 d. Žingsnių matavimo būdą rinkosi patys konkurso dalyviai. Buvo galima naudotis žingsniamačiu arba mobiliojo telefono programėle. Gruodžio mėnesį dalyviai turėjo įrodyti, kad praėjęs mėnuo jiems buvo išties aktyvus.

Suvedus rezultatus nustatyti nugalėtojai: neabejotinai didžiausią atstumą įveikė Inga Jakubonienė 513 km, Monika Šlekonytė 308 km, Gintautas Nekiūnas 299 km, Viktorija Šveistytė 267 km, Rima Navadonskienė 254 km, Laimutė Zigmuntienė 230 km, Karolina Ulskytė 227 km, Stasė Šilinikienė 197 km, Antanas Navikauskas 149 km.

Dėkojame dalyvavusiems. Konkurso nugalėtojai prieš pat Kalėdas buvo apdovanoti išmaniosiomis sportinio aktyvumo apyrankėmis ir 2019 metų kalendoriais.

Reguliarūs pasivaikščiojimai labai naudingi mūsų sveikatai. Bet kokiu žingsniu nuėjus maždaug 3 kilometrus, sumažėja širdies ir kraujagyslių sistemos ligų grėsmė, stiprėja kaulinis audinys, gerėja psichinė sveikata.

Konkursas organizuotas įgyvendinant Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos rekomendacijų įgyvendinimo 2018 metų priemonių planą.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija.

Daugiau renginio nuotraukų rasite socialiniame tinkle Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Skaityti daugiau

Diskutuota apie vaikų ir paauglių susižalojimus

Praėjusių metų pabaigoje Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo seminarą mokyklų bendruomenėms, socialiniams darbuotojams, sporto treneriams, psichologams, kitiems specialistams bei visuomenei apie vaikų ir paauglių sveikatos saugos užtikrinimą mokykloje, namuose ar netoli jų.

Psichologė Daiva Grikšienė įdomiai ir išsamiai aiškino apie vaikų ir paauglių savęs žalojimą (savižalą). Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Neinfekcinių ligų profilaktikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Liuda Ciesiūnienė supažindino su paauglių susižalojimų prevencijos mokymo programa „Įvertink riziką" bei pristatė programą „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras nuotaikingai pasakojo apie vaikų ir paauglių traumas sportuojant, taip pat skaitė pranešimą, kurio tema „Nenormali laikysena, stuburo deformacijos ir fizinis aktyvumas“.

Seminaras organizuotas įgyvendinant Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos rekomendacijų įgyvendinimo 2018 metų priemonių planą bei „Sveikos gyvensenos skatinimas Pasvalio rajone“ programą.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija.

Daugiau seminaro nuotraukų rasite socialiniame tinkle Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

 
Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131