Mes Facebook-e

A+ A A-
V.Jankevičienės nuotrauka. V.Jankevičienės nuotrauka.

Visas dėmesys sveikai gyvensenai

Balandžio 18 d. Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biure lankėsi Pasvalio apylinkių seniūnijos šeimų, stokojančių socialinių įgūdžių atstovės. Šio susitikimo tkislas buvo suteikti kuo daugiau informacijos. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė vedė paskaitą „Sveika gyvensena“ ir skaitė pranešimus apie užkrečiamąsias ligas, rūkymo ir alkoholio žalą, asmens higieną. Klausytojoms buvo pateikta informacija apie prevencines onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų programas.

Paskaitos metu buvo kalbama apie tai jog sveika gyvensena – tai įpročių visuma, kuri susidaro veikiant socializacijos procesui visą žmogaus gyvenimą. Sveikatos stiprinimas skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio susiformavimą. Tai labai svarbu, nes sveikata net 50 proc. priklauso nuo paties žmogaus elgesio. Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys. Žinant, kad gyvensena – tai įpročių ir papročių visuma, yra labai svarbu kiekvienam iš gausybės šiuolaikinėje visuomenėje esamų gyvensenos modelių atsirinkti sveiką gyvenimo būdą. Sveika gyvensena apima:

- mitybą;
- fizinį aktyvumą;
- tabako vartojimą/nevartojimą;
- alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą/nevartojimą;
- darbo ir poilsio (miego) režimą;
- patiriamą stresą ir gebėjimą jį įveikti;
- kitą elgseną, galinčią turėti įtakos sveikatai.

Sveikatą žalojanti ir rizikinga elgsena yra susijusi su tokiais sveikatos rizikos veiksniais kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, neracionali mityba, asmens higienos nesilaikymas. Specialistė patikino, kad pastaraisiais metais šalyje didėja rūkančiųjų skaičius, visuomenėje vis labiau plinta psichotropinių (svaiginamųjų medžiagų) vartojimas. Labai svarbi asmens higiena, padedanti išsaugoti sveikatą ir sudaryti higieninio elgesio įpročius. Taip pat didelį pavojų sveikatai kelia ir modernėjanti kasdienė aplinka. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti savo sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti bei pailginti gyvenimo trukmę. Pranešimų metu akcentuota, jog daugiau dėmesio reikėtų skirti lėtinių neinfekcinių ligų: širdies ir kraujagyslių sistemos, piktybinių navikų profilaktikai. Klausytojos sužinojo apie užkrečiamas ligas: pedikuliozę, tuberkuliozę, niežus, o taip pat blusų paplitimą.

Taigi sveikata yra vertybė. Na, o sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Atnaujinta18 Gegužė 04, Penktadienis 15:28
Aukštyn
« Birželis 2019 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių