Naujos pažintys ir geros emocijos Mikoliškio bendruomenės namuose

Kategorija Naujienos

Spalio 24 d. renginys prasidėjo šūkiu „Savikontrolės diena – pažinkime diabetą“, tikslu artėjant lapkričio 14-ajai – Pasaulinei diabeto dienai ir Jungtinių Tautų dienai paminėti. Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių ligų. Negydomas diabetas sukelia sunkių komplikacijų – sutrikdo širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, pažeidžia inkstus, akis, nervų sistemą. Tai vienas iš pasaulyje ir Europoje didžiausių visuomenės sveikatos iššūkių, taip pat ir Pasvalio rajone. Susitikimo metu buvo atlikti svarbūs sveikatai tyrimai. Iš 30 tirtų dalyvių gliukozės kiekis kraujyje atitiko normos ribas.
Tuo pačiu metu buvo atliekami ir matavimai su kūno masę analizuojančiomis svarstyklėmis. Tai įrenginys, nustatantis kaulų, kūno riebalų, vandens ir raumenų masės kiekį. Svarbu įvertinti bendrą kūno masę, kiek kūno masės sudaro raumenys ir kiek riebalai t.y. apskaičiuoti procentinį skeleto raumenų bei kūno riebalų kiekį.
Pabaigoje buvo aptarti rezultatai ir pravesta diskusija apie sveiką gyvenseną. Jos metu buvo diskutuojama apie mitybą, kuri būtų palanki sergančiam cukriniu diabetu. Dalyviai buvo supažindinti su prevencinėmis programomis, kurios vykdomos siekiant diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje. Pabrėžta, jog norint išsitirti pagal: krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio, širdies ligų ir cukrinio diabeto nemokamas prevencines programas, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją kuris supažindins su programomis ir paskirs reikiamus tyrimus, o įvertinus sveikatos būklę, nusiųs atlikti išsamesnius tyrimus. Dalyviams buvo paaiškinta, kad kiekvienas vaikas nuo 6 iki 14 metų (iki dienos, kada sueina 14 metų) turi teisę nemokamai gauti krūminių dantų silantavimo paslaugas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Šias paslaugas teikia pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienos specialistai po gydytojo odontologo apžiūros. Laiku padengus vaikų dantis silantais, ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja 80-90 proc.
Labai svarbu patiems sergantiems cukriniu diabetu siekti kontroliuoti savo ligą ir laikytis jiems skirtų gydymo rekomendacijų. Paisant tinkamos gyvensenos ir gydymo patarimų, galima valdyti savo ligą ir gyventi visavertį gyvenimą!

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131