Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Antradienis, 03 Spalis 2017

Pasvaliečiai žygiavo Baltijos pajūriu

Rugsėjo 22-osios ankstų rytą, dundant rudeniniam griaustiniui, būrys linksmų, draugiškų ir aktyvių pasvaliečių išsiruošė į jubiliejinį, 10-ąjį šiaurietiškojo ėjimo žygį Lietuvos pajūriu. Po dviejų pastarųjų lietingų savaičių mažai kas tikėjo, kad lietus pagaliau liausis. Netikėta staigmena - Palangoje žygeivių laukė tikra vasara ir gausus būrys šiaurietiškojo ėjimo entuziastų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Rusijos, Slovėnijos, Ukrainos, Portugalijos, Rumunijos ir Jungtinių valstijų.

Per dvi žygio dienas pasvaliečiai pėsčiomis įveikė apie 45 km. atstumą nuo Palangos iki Juodkrantės. Žygio organizatoriai „LEKI Lithuania“ tikisi tokiu būdu atkreipti visuomenės dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto pagrindinius rizikos veiksnius, ypač per mažą lietuvių fizinį aktyvumą.

Žygiuojant kartu atsiranda bendrumo jausmas, apjungia bendras tikslas, lydi pakili nuotaika, įkvepia aktyvių žmonių energija ir entuziazmas. Pabandęs vieną kartą pražygiuoti pajūriu, retai kuris atsispiria norui prisijungti vėl ir vėl, todėl žygio dalyviams ir svajojantiems prisijungti tariame iki kitų metų !

 Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Daugiau žygio akimirkų - socialiniame tinkle Facebook, Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
+20
 
 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau ...

Mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui bei prevencijai

Pasvalio Visuomenės sveikatos biure rugsėjo 27 dieną lankėsi gydytoja – dietologė Virginija Genovaitė Vilemienė. Lektorė skaitė paskaitą tema ,,Mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto  atsiradimui ir prevencijai“. Širdies ir kraujagyslių ligos jau daugelį metų yra pagrindinė mirtingumo priežastis Lietuvoje. Neretai dėl tokios gyvenimo baigties atsakingi patys žmonės. Gydytoja teigė, kad 50 proc. mūsų sveikatos priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo, 20 proc.  sveikatą lemia genai, 20 proc. - aplinka, 10 proc. - medicinos/sveikatos apsaugos kokybė. Vienas iš pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių yra netaisyklinga mityba.           

Paskaitos metu gydytoja–dietologė siūlė didesnį dėmesį sutelkti į tai, ką valgome. Stengtis sumažinti gyvulinės kilmės riebalų kiekį maiste. Lektorė paaiškino, kad reikėtų rinktis liesą mėsą – paukštieną, triušieną, patarė vengti riebių padažų, riebaluose paruoštų patiekalų. Patiekalai turėtų būti verdami, troškinami. V.G.Vilemienė pažymėjo, jog labai svarbu valgyti daug skaidulų turinčio maisto: košių, daržovių, vaisių. Rekomendavo valgyti daugiau žuvies. Taip pat paskatino klausytojus mažinti cukraus ir druskos vartojimo kiekį, ypač tiems žmonėms, kurių kraujo spaudimas yra padidėjęs, bei sergantiems cukriniu diabetu. Skatino nepamiršti fizinio aktyvumo naudos.

Gydytoja-dietologė kalbėjo apie tai, kad  daugelis žmonių nekreipia dėmesio į gyvenimo būdą ir geriau vartoja tabletes, tikėdamiesi, kad jos padarys stebuklą. Klausytojai buvo supažindinti su MTL cholesteroliu, kuris vadinamas „bloguoju“ ir DTL, kuris vadinamas „geruoju“, o taip pat su jų normomis. Lektorė pabrėžė, kad cholesterolio randama tik gyvulinės kilmės produktuose, o jis pasigamina per eilę cheminių reakcijų. 70 proc. cholesterolio gaminasi kepenyse ir tik 30 proc. gaunama su maistu. V. G. Vilemienė paskaitos metu paaiškino kiek per dieną reikėtų suvartoti riebalų, angliavandenių, baltymų, kilokalorijų.

Lektorė pabrėžė, kad reikia vengti antsvorio ir nutukimo, nes nutukimas, nesveika mityba aukštas kraujo spaudimas tarpusavyje susiję dalykai, kurie daro neigiamą poveikį sveikatai. Gydytoja-dietologė paskaitoje suteikė žinių apie tai, kokia turėtų būti mityba, kad kraujo spaudimas sumažėtų, sustiprėtų širdies ir kraujagyslių sistema ir, kad nereikėtų vartoti vaistų. Klausytojams buvo paaiškinta kas tai yra ,,Sveikos mitybos lėkštė“ ir kokie maisto produktai ją turėtų užpildyti. Lektorė pabrėžė kaip yra svarbu aprūpinti savo organizmą maisto skaidulomis. Ypatingas dėmesys sutelktas į Viduržemio jūros dietą. Viduržemio jūros valstybių mityba ir gyvenimo būdas leidžia tenykščiams gyventojams jaustis sveikesniems. Juos rečiau vargina aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas. Tyrimais įrodyta, kad šio regiono mityba palankiausiai veikia širdį. Viduržemio jūros virtuvei priskiriamos visos kulinarinės tradicijos, esančios aplink Viduržemio jūrą. Vartojami panašūs maisto produktai. Tarp šių produktų yra alyvuogių aliejus. Tai viena vertingiausių aliejų rūšių, jame yra iki 80 proc. mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurios svarbios cholesterolio apykaitai ir širdies bei kraujagyslių ligų profilaktikai. Taip pat regiono mityba gausi žuvyje ir jūros gėrybėse esančių omega-3 riebiųjų rūgščių. Lektorė pabrėžė, kad labai svarbus alyvuogių aliejus dar dėl to, kad jis turi daug antioksidantų. Na ir žinoma tai, jog daržovių reikia vartoti daugiau, negu vaisių.

V.G.Vilemienė pateikė nemažai receptų, kuriuos lengva pasigaminti ir taip eiti pirmyn link sveikos gyvensenos. Gydytojos–dietologės žodžiais būtina skaityti produktų etiketes, derinti maisto produktus, nepersivalgyti. Ji rekomendavo vartoti įvairius riešutus. Žmogaus organizmui labai svarbios yra omega 3 riebiosios rūgštys. Jų gausu graikiniuose riešutuose.

Gydytoja–dietologė paminėjo, kad žmogui suteikti tinkamą energiją ir priežiūrą – visai nesunku, reikia tik noro ir šiek tiek žinių. Taigi galime padaryti išvadą, kad žmogų sendina ne metai, o neatsakingas požiūris į savo sveikatą.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Simonos Pyragytės nuotraukos

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
Skaityti daugiau ...

Ar įmanoma nejudėti?

Rugsėjo 16-22 d. - Judumo savaitė, rugsėjo 23-30 d. - Be active Europos sporto savaitė. Ar įmanoma nejudėti?
Visuomenė nepakankamai fiziškai aktyvi. Tai yra priežastis visų lėtinių ligų, o sergamumas jomis didėja epidemijos greičiu. Sporto ir fizinio aktyvumo rodikliai kaip niekada žemi. Daugelyje Europos Sąjungos šalių ši tendencija tik blogėja. Tai ne tik kenčianti žmonių sveikata, bet visuomenės problema, todėl keičiasi ir visa šalies ekonomika.
Pasvalio rajone prie šių aktyvių savaičių prisijungė tiek vaikai, jaunimas, tiek suaugę pasvaliečiai. Su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis žygiavo, bėgo aplink mokyklą, mankštinosi Pasvalio lopšelio-darželio Liepaitė, Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos, Pasvalio Svalios progimnazijos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Valakėlių skyriaus, Pasvalio šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro vaikai. Suaugę žygiavo saulėtu pajūriu. Visus jungė šypsenos, gera nuotaika ir trykštanti energija. Taip, būtina judėti!

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Simona Pyragytė
Nuotraukos iš Visuomenės sveikatos biuro archyvo

Daugiau akcijos nuotraukų rasite Facebook socialiniame tinkle, Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/22180061_1677094202360593_8013246975492114431_o.jpg?oh=7c22972b04cca4cef40fe75b9123c447&oe=5A7CBEE0

Skaityti daugiau ...

Kviečiame dalyvauti stuburo ir sąnarių ligų prevencijai ir gydymui skirtose mankštose

Nuo spalio 6 dienos, kiekvieną penktadienį, 16 val. kviečiame dalyvauti stuburo ir sąnarių ligų prevencijai ir gydymui skirtose mankštose, kurias ves kineziterapeutas Tadas Mulevičius. Mankštos vyks Visuomenės sveikatos biure, adr. Vytauto Didžiojo a. 6, Pasvalys. Tel. pasiteirauti (8 451) 20131 arba 20130.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Spalis 2017 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai