Antradienis, 06 Lapkritis 2018

Apie socialinių tinklų įtaką jaunuoliui iš psichologo lūpų

Bendradarbiaujant su rajono ugdymo įstaigomis, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro kvietimu, Pasvalyje lankėsi psichologas ir psichoterapeutas Nerijus Ogintas. P.Vileišio gimnazijoje ir Svalios progimnazijoje psichologas su moksleiviais kalbėjosi apie socialinių tinklų įtaką ir poveikį paauglio sveikatai. Svečias bandė išvystyti diskusiją su paskaitos dalyviais, tačiau jaunuoliai į diskusiją įsitraukė nedrąsiai, jautėsi drovūs. Kalbėdamas apie jaunų žmonių bendravimą psichoterapeutas pabrėžė, kad socialiniuose tinkluose jaunuoliai bendrauja daug drąsiau, nebijo reikšti minčių ir savo nuomonės. Tai - šių dienų realybė: socialiniai tinklai atima gyvo bendravimo su žmogumi galimybę. Dažnai, norėdami pranešti žinią apie save socialiniuose tinkluose, paaugliai rizikuoja nukentėti dėl patiriamų patyčių. O juk patyčios – viena dažniausių jaunų žmonių savižudybių priežasčių. Remdamasis atliktais tyrimais N.Ogintas pastebėjo, kad socialiniuose tinkluose merginos yra „prisijungę“ net dešimt kartų ilgiau nei vaikinai.
Paskaitų metu mokiniams reikėjo atsakyti į testo klausimus. Atsakymai parodė, kad didžioji dalis apklaustųjų praleidžia rizikingai daug laiko socialiniuose tinkluose. Didžiausia grėsmė ir pavojus - priklausomybė. Jei paauglys jaučiasi irzlus, prislėgtas, depresyvus, neramus, negalėdamas prisijungti prie socialinių tinklų, atsisako buvusių pomėgių, nereaguoja į artimiausių šeimos narių perspėjimus dėl per ilgo buvimo prisijungus, tai - perspėjamieji ženklai, kad vystosi priklausomybė. Tėvų ir pedagogų pareiga padėti tokiems mokiniams susivokti apie pavojus jų sveikatai ir nukreipti teisingu keliu. Mokiniai, paklausę paskaitos, neneigė, kad nugaros, sprando bei galvos skausmai gali išsivystyti dėl per ilgo sėdėjimo prie kompiuterių, telefonų, naudojantis socialiniais tinklais. Tačiau jaunimas labai daug dėmesio skiria komunikacinėms naujovėms, vis dažniau tiesioginį bendravimą keičia virtualiu.

Pasvalio r. sav. visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Rutkauskienė

Skaityti daugiau

Mankšta, judėjimas veikia kaip vaistas – nuima įtampą, gerina nuotaiką, skatina kūrybiškumą

Spalio 24 d. Pasvalio Specialiojoje mokykloje keturiose ugdytinių klasėse pamokų metu buvo pravestos mankštelės. Vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste R. Rutkauskiene atliko akių mankštos ir akių savimasažo elementus, darė sprando ir pečių juostos, kojų mankštos pratimus. Užsiėmimuose dalyvavo I, II,III -ių mokymo metų socialinių įgūdžių ugdymo klasės,dvi lavinamosios mokinių klasės. Kaip patys mokiniai jautėsi po mankštos, jie komentavo ir pasakojo užsiėmimo pabaigoje. Daugumai pagerėjo nuotaika, jie tapo energingesni, dingo snaudulys, jautė atsipalaidavimą. Buvo pasiūlyta, kad tokios mini mankštelės mokiniams taptų kasdienėmis, reguliariomis. Vaikams su fizine negalia, esant kitiems sveikatos sutrikimams, mankštos padėtų atsipalaiduoti tiek kūnui, tiek mintims ir protui. Mokiniams buvo paaiškinta, kad tokias mankštas jie gali atlikti ir po pamokų, kada jie jaučiasi pavargę, neturi nuotaikos. Juk mankšta, judėjimas veikia kaip vaistas – nuima įtampą, skatina kūrybiškumą, suteikia darbingumą ir pagerina blogą nuotaiką.

Rasa Rutkauskienė, Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, visuomenės  sveikatos priežiūros specialistė

 
https://scontent.fvno2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/44873784_2306728712730469_2166007197702553600_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fvno2-1.fna&oh=86bb02362fee386d35f0f07a34a73698&oe=5C3E064F
 
 
Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131