Rugpjūtis 2018

Nuo šiol vaikų sveikatos pažymėjimai tvarkomi tik elektroniniu būdu

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. V-529 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, nuo 2018 m. birželio 1 d. duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu (forma Nr. 027-1/a), visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkomi elektroniniu būdu. Elektroniniu būdu užpildytas ir pasirašytas vaiko sveikatos pažymėjimas patenka į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (toliau – ESPBI IS), iš kurios yra perduodamas į Higienos instituto Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą (toliau – VSS IS). Su VSS IS dirba visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokykloje. Nuo šio rugsėjo popierinių sveikatos pažymų kopijų nebeprašys ir būrelių vadovai. Neformaliojo švietimo įstaigos (išskyrus organizuojančias sporto pratybas) sutartyse turės numatyti, kad pažyma būtina tik tada, jei gydytojas nuspręs, kad užsiėmimas pakenks vaiko sveikatai. Tokiu atveju tėvai privalo patys būreliams pateikti tokias gydytojo išvadas. Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

Vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas, sveikatos pažymėjimo duomenis VSS IS numatoma kaupti 2019–2020 m., įgyvendinus VSS IS plėtros projektą ikimokyklinėse ugdymo įstaigose.

Elektroniniu būdu tvarkant vaiko sveikatos duomenis užtikrinamas jų konfidencialumas, o ugdymo įstaigos gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei nurodymus, kokių pirmosios pagalbos priemonių reikėtų imtis, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje (pavyzdžiui, dėl alergijos ar lėtinių ligų).

Tėvelių/globėjų dėmesiui! E. sveikata portale tėvai/globėjai galės peržiūrėti savo vaiko elektroninį sveikatos pažymėjimą.

Daugiau informacijos kaip naudotis portalu rasite: http://esveikata.lt/web/guest/pradzia


Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

 parengta pagal Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis

Skaityti daugiau

Organizuojama kelionė į žygį "Nepažinta Suvalkija"

Rugsėjo 2 dieną mėgstančius pasportuoti ir smagiai pasivaikščioti kviečiame kartu vykti į Vilkaviškio Šiaurietiškojo ėjimo klubo organizuojamą žygį Vygreliuose "Nepažinta Suvalkija". Nuvykus, startas ir finišas – įspūdingoje sodyboje prie Vygrio ežero Vygrelių kaime, Gražiškių seniūnijoje, Vilkaviškio rajone. Vaikščiosime pačiame Lietuvos-Lenkijos pasienyje, todėl turėkite asmens dokumentą.

Programoje:
Graužinių žvyro karjeras, Maumedžių giraitė, beribė panorama į Lenkijos pusę, keturi ežerai, jų brastos maudynėms, draugų iš visos Lietuvos, o gal ir iš toliau, susitikimai! Virbalio vartų bendruomenės skanioji sriuba, Dariaus-Dūlės paslaptingoji arbata, Birutės kepiniai, Rudens gėrybių baras, merginos iš Vilkaviškio sveikatos biuro...Visa tai ir daugiau!
Dvi trasos: 21 km ir 11 km, laukia ir mėgstančių pasportuoti ir smagiai pasivaikščioti. Po žygio aplankysime garsųjį Paežerių dvarą.

Norinčius vykti kartu iš Pasvalio kviečiame registruotis tel (8 451) 20130 arba 20131.

 

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau

Nerūkymo zonos Pasvalio rajone

Pasvalio r. savivaldybė, Pasvalio r. sav. Neigiamų socialinių veiksnių prevencijai koordinuoti komisija, Švietimo ir sporto skyrius, Visuomenės sveikatos biuras, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariatas, rajono seniūnijos, Pasvalio jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras kasmet įgyvendina Pasvalio r. savivaldybės priklausomybę sukeliančių medžiagų (narkotikų, alkoholio, tabako ir kt.) vartojimo mažinimo ir prevencijos programą. Pagrindinis šios programos vykdytojas – Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.


Įgyvendinant Programą paskelbtos nerūkymo zonos Pasvalio r. savivaldybėje, atliekamas šių zonų ženklinamas specialiais ženklais, kontroliuojama, kad būtų paisoma draudimo rūkyti. Nerūkymo zonų ženklinimas – tai viena iš Programos 2017–2019 m. priemonių.


Nerūkymo zonų paskelbimo tikslas yra užtikrinti vaikų ir suaugusiųjų teises į sveiką aplinką, siekiant sumažinti rūkančiųjų skaičių rajone. Nerūkymo zonų nauda - labiausiai lankomose vietose suaugusieji bei vaikai gali kvėpuoti neužterštu oru. Ši iniciatyva siekia pakeisti rūkančiųjų įpročius rūkyti viešose vietose.


Pasvalio rajono savivaldybės tarybos sprendimu (2012 m. gegužės 30 d. Nr. T-142) Pasvalio rajone nerūkymo zonomis yra paskelbtos šios vietos ir teritorijos: sporto bei kultūros įstaigos ir jų teritorijos, Vytauto Didžiojo aikštė, Smegduobių parkas Pasvalio mieste, Autobusų stoties teritorija, esanti Pasvalio mieste, dengtos rajono autobusų stotelės, vaikų žaidimo aikštelės, paplūdimiai (sezono metu), esantys Pasvalio miesto ir rajono teritorijoje.


Primename, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 straipsniu, Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius ir elektronines cigaretes) draudžiama:


1) visose, švietimo, socialinių paslaugų įstaigose, kuriose yra teikiamos socialinės priežiūros ir (ar) socialinės globos paslaugos vaikams, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose;
2) darbo vietose, esančiose uždarose patalpose. Įmonėse, įstaigose ir organizacijose gali būti įrengtos specialios patalpos (vietos), kuriose leidžiama rūkyti. Rūkymo patalpų (vietų) įrengimo ir eksploatavimo reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija;
3) bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru;
4) visų rūšių transporte, išskyrus tolimojo susisiekimo traukinius, kuriuose turi būti numatyti atskiri vagonai nerūkantiesiems ir rūkantiesiems, taip pat orlaivius, kuriuose numatytos atskiros vietos nerūkantiesiems ir rūkantiesiems;
5) restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse (interneto klubuose ir pan.), lošimo namuose (kazino), automatų ar bingo salonuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, ir kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ir (ar) pypkių klubus. Cigarų ir (ar) pypkių klubų įrengimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija;
6) transporto priemonių salonuose, jeigu juose yra asmenų iki 18 metų ir (ar) nėščių moterų.


Rūkantiems nerūkymo zonose arba kitose vietose, kuriose uždrausta rūkyti yra taikomos administracinės nuobaudos. Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 1851 straipsnį, rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties eurų. Rūkymas vietose, kuriose pagal įstatymus draudžiama tai daryti – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties eurų. Pastebėjus minėtose vietose rūkančius, galime mandagiai paprašyti jų nerūkyti arba perspėti dėl galimų nemalonumų. Tikimasi, jog miesto gyventojai bus supratingi ir atsižvelgdami į gresiančias nuobaudas, o svarbiausia į aplinkinių gerovę, laikysis teisės aktais nustatytų reikalavimų. Taigi nereikėtų likti abejingiems!

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau

Akro joga. Kas tai ?

Ar teko girdėti apie akrobatinę jogą? Rugpjūčio 29 d. į Pasvalį atvyksta šios srities meistras Tumas Navickas. Kviečiame paklausyti arba išbandyti. Įėjimas laisvas.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131