Antradienis, 17 Liepa 2018

Baigėsi suaugusiųjų gyvensenos tyrimo apklausa

Balandžio ir gegužės mėnesiais Pasvalio rajono gyventojai galėjo sulaukti svečių iš Visuomenės sveikatos biuro. Sveikatos specialistai gyventojų prašė atsakyti į anketos klausimus apie sveiką gyvenseną, alkoholio bei tabako vartojimą, fizinį aktyvumą ir kt.. Apklausoje dalyvavo įvairaus amžiaus miesto bei rajono gyventojai. Iš viso apklausta 400 žmonių. 146 gyventojai Pasvalio mieste bei 254 seniūnijose. Džiugu, kad gyventojai noriai sutiko dalyvauti apklausoje. Sutikome nemažai sveikuolių, kurie pasidalino ne vienu receptu, kaip jaustis žvaliai ir nesirgti. Dauguma sutiktų kaimo gyventojų propaguoja šiaurietišką vaikščiojimą, triūsia soduose, augina savo daržoves, uogas. Mėgsta laiką leisti gamtoje. Jų atsakymai padės atskleisti esmines gyvensenos problemas, leis vertinti bei lyginti situaciją su kitomis Lietuvos savivaldybėmis. Šis tyrimas yra tęstinis ir kartosis kas 4 metus. Šiam tyrimui metodiškai vadovauja Higienos institutas. Anketinę apklausą vykdė Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Tyrimų anketos suvestos iki birželio 29 dienos ir pristatytos Higienos institutui. Higienos institutas pateiks išvadas metų pabaigoje.


Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
 
 
 
+2
Skaityti daugiau

Vaškų gimnazijos stovyklautojai išbandė basakojų taką

Birželio 11 dieną, Pasvalio rajono Vaškų gimnazijos pradinių klasių mokinių vasaros stovyklos „Vasara su sportu ir gamta“ dalyviai lankėsi Pasvalio smegduobių parke, prie Žalsvojo šaltinio, kelionės pabaigoje išbandė Pasvalio Svalios progimnazijos basų pėdų taką.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė stovyklautojams papasakojo apie tai, kad vaikščiojant basomis atpalaiduojamos pavargusios pėdos, pagerėja kraujo ir limfos cirkuliacija, galūnių sąnariai tampa paslankesni, sustiprėja viso kūno gyvybinis tonusas, užplūstą lengvumo pojūtis, mažėja stresas, o masažuojamos pėdos stimuliuoja vidaus organų veiklą. Po trumpos informacijos visi išbandė basakojų taką. Teko įveikti žvirgždo, smėlio, kankorėžių, įvairių akmenų ir medžių ruožus.
Nors stovyklautojai buvo pavargę, tačiau pavaikščioję take atgavo jėgas. Šios dienos išvyka stovyklautojams padėjo geriau pažinti gamtą, gyvai išvysti įspūdingus gamtos kūrinius ir suteikė daug gerų emocijų.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė

Daugiau iškylos akimirkų rasite  www.facebook.com Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau

Pasvalyje startavo savižudybių prevencijos mokymai

Kiekvieno žmogaus gyvenime atsiranda problemų, kurias išgyventi būna sunku. Kartais situacija gali pasirodyti nepakeliama, tačiau, kad ir kaip sudėtingai viskas atrodytų, išeitis visuomet yra. Esant aukštam savižudybių skaičiui Lietuvoje yra kreipiamas didelis dėmesys į prevencinį darbą. Todėl yra vykdomi keturių akademinių valandų „SafeTALK“ mokymai, kurie padeda dalyviams būti sąmoningiems, susidūrus su savižudybių tema. Pasaulyje tai yra viena iš geriausių savižudybių intervencijos mokymų programų, kurių kūrėjai Living Works Organization remiasi naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais. Šie mokymai organizuojami su mintimi, kad visi būtų pasirengę pastebėti savižudybės pavojų.
Šių metų birželio 20 dieną Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vyko savižudybių prevencijos „SafeTALK“ mokymai, skirti visiems, norintiems išmokti atpažinti savižudybės riziką ir ketinantį nusižudyti asmenį nukreipti profesionalios pagalbos link. Mokymai finansuojami iš Pasvalio rajono savivaldybės biudžeto ir Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Šiuos mokymus vedė dvi sertifikuotos lektorės: psichologė psichoterapeutė savižudybių prevencijos mokytoja Vaida Liaudanskienė ir savižudybių prevencijos mokytojų asociacijos lektorė Aušra Naujokaitė. Šios lektorės, parengtos pagal „LiwingWorks Education“ standartizuotų mokymų programą (SafeTALK), o joms talkino video lektorius Rytis Juozapavičius.
Po „Safe TALK“ mokymų dalyviai būna geriau pasirengę padėti žmogui, kuris svarsto apie savižudybę. Iš rodomų vaizdo įrašų dalyviai sužinojo kaip yra svarbu būti pasirengusiems pastebėti savižudybės pavojų, o diskusijos ir praktiniai užsiėmimai padėjo mokytis. Lektoriai supažindino su keturiais savižudybių prevencijos žingsniais, pamokė kaip reikėtų klausti apie savižudybę ir pabrėžė, kad labai svarbu užtikrinti saugumą tuoj pat.
Mokymų metu buvo suteikta informacija, kur reikėtų nukreipti pagalbos ketinantį nusižudyti asmenį ir kokios mūsų savybės padės šioje situacijoje jos išvengti. Žinoma, kad šiuo atveju reikalinga kantrybė ir nuoseklumas. Šie mokymai padeda asmenims bei bendruomenėms pasijausti saugesniems nuo savižudybių ugdant atsakomybę už save ir savo artimą.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Daugiau renginio akimirkų rasite  www.facebook.com Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau

Lėvens upės ir Šilo ežero maudyklų vandens kokybės rezultatai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs 2018 m. liepos 2 d. gautus maudyklų vandens kokybės tyrimus informuoja, kad Šilo ežero, Lėvens upės maudyklos Pasvalio miesto parke ir Lėvens upės maudyklos ties Pasvalio Lėvens mokykla paimti vandens mėginiai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92: 2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, todėl maudytis šiose vietose yra saugu. Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100ml). Minėtose maudyklose parametrų koncentracija yra maža, nepavojinga.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131