Balandis 2018

Pasvalio rajone atliekamas “Suaugusiųjų gyvensenos tyrimas”

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad šių metų kovo-gegužės mėnesiais visose Lietuvos savivaldybėse bus vykdomi suaugusiųjų gyvensenos tyrimai. Bus apklausiami kiekvienos savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, o juos organizuos ir vykdys Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Apibendrinti tyrimo rezultatai atskleis esamą gyvensenos situaciją atskirose savivaldybėse ir Lietuvoje. Tyrimas yra tęstinis ir bus kartojamas kas 4 metai.. Gyventojų bus prašoma užpildyti anketą, kuri paskelbta Higienos instituto interneto svetainėje www.hi.lt/gyvensena. Apklausa anoniminė, duomenys bus panaudoti tik apibendrintai. Pasvalio rajone planuojama apklausti virš 400 gyventojų. Visuomenės sveikatos biuro specialistai lankysis seniūnijose ir gyventojų prašys atsakyti į anketos klausimus. Asmeninės informacijos kaip vardo, pavardės, ar asmens kodo pateikti nereikės. Klausimai bus susiję su žalingų įpročių vartojimu, mityba, fiziniu aktyvumui ir kt. Jei kiltų įtarimas, kad asmuo nėra sveikatos specialistas prašykite parodyti Visuomenės sveikatos biuro darbuotojo pažymėjimą. Prašome gyventojų neišsigąsti ir noriai dalyvauti tyrime.


Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau

Pasaulinės burnos sveikatos diena Svalios progimnazijoje

2012 m. jubiliejiniame 100-ajame Pasaulio odontologų federacijos kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis. Mokiniams ir suaugusiems žmonėms netrūksta žinių apie dantų priežiūrą, tačiau dažnai stinga noro ir laiko jais rūpintis.
Pasaulinės burnos sveikatos dienos tikslas – supažindinti visuomenę su burnos sveikatos reikšme bendrai sveikatai. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydytos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus. Dėl pablogėjusios estetinės išvaizdos žmogus neretai save izoliuoja nuo visuomenės, praranda psichologinį komfortą, dėl to mažėja ir jo darbingumas. Laiku nesiimant profilaktinių priemonių, vėliau brangiai tenka mokėti už komplikacijų gydymą, dantų protezavimą ir implantavimą.
Svalios progimnazijos 4a klasės mokiniai su mokytoja Diana Strakšiene minėdami Pasaulinę burnos sveikatos dieną, pasikvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Birutę Jokubaitienę pasikalbėti apie tai, kaip prižiūrėti dantis, turėti gražią šypseną ir išvengti dantų skausmo. Sveikatos valandėlės „Noriu turėti baltus dantukus“ metu mokiniai diskutavo, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, kaip juos valyti. Kiekvienas galėjo ant muliažo pasimokyti teisingos dantukų valymo technikos ir pasitikrinti ultravioletinių spindulių pagalba, ar neliko mikrobų. Taip pat vaikai prisiminė kaip teisingai plauti rankas.
Vaikai žino, kad burnos ir viso organizmo sveikata pirmiausia priklauso nuo jų pačių, bet kartais jiems trūksta laiko ar noro. Tik žinodami teisingą dantų priežiūrą ir turėdami gerus įpročius, galėsime išsaugoti ne tik gražią šypseną, bet ir gerą gyvenimo kokybę.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė
  Dianos Strakšienės nuotraukos

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

 

 

Skaityti daugiau

Vaškų gimnazijos pradinukai paminėjo Pasaulinę vandens dieną

Kasmet kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens - vos keletą dienų. Taigi vanduo - mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata! Bet vanduo - puiki pramoga ir poilsis, tačiau jame slypi ir daug pavojų.
Kovo 21 dieną Vaškų gimnazijoje vyko renginys „Vanduo - draugas ar priešas?“, skirtas paminėti Pasaulinei vandens dienai ir tuo pačiu prisiminti saugų elgesį prie vandens telkinių ir vandenyje, kurį organizavo sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė, bei pradinių klasių mokytojos.
Kiekvienos klasės mokiniai klausėsi, sveikatos priežiūros specialistės pasakojimo apie vandens svarbą visiems gyviems organizmams, apie džiaugsmą, kad turime pakankamai vandens, bei apie būtinybę jį taupyti, apie mitybos piramidėje esančias vandens stiklines. Taip pat, kaip svarbu kasdien gerti vandenį, kas nutinka žmogui, kai jo trūksta. Mokiniams buvo siūloma atsisakyti saldžių gėrimų ir pamėgti vandenį.
Antroji užsėmimo dalis buvo apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens telkinių. Su mokiniais buvo diskutuojama: koks yra „gerai plaukiantis“ žmogus, kokių taisyklių jie privalo laikytis vandenyje ir prie vandens, kokie pavojai tyko vandenyje. Vaikai suprato, kad išmokę plaukti vandenyje nebus visiškai saugūs. Net mokėdami plaukti, žinodami taisykles ir pavojus, vis tiek privalo prie vandens telkinių būti su suaugusiais.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė
Autorės nuotraukos

Daugiau renginio nuotraukų patalpinta Fb

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau

Vanduo - draugas!

Kovo mėnesį Pasvalio Svalios progimnazijoje I-V klasių mokiniams vyko sveikatos valandėlės "Vanduo draugas ar priešas?" Jų metų vaikams buvo aiškinama apie vandens reikšmę organizmui ir aplinkai, kaip svarbu kasdien gerti vandenį, kas nutinka žmogui, kai jo trūksta. Mokiniams buvo siūloma atsisakyti saldžių gėrimų ir pamėgti vandenį. Taip pat valandėlių metu buvo diskutuojama, ką turi sugebėti gerai plaukiantis žmogus; kokios yra pagrindinės saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklės; kokie yra galimi pavojai jūroje, ežere, upėje ir baseine. Mokiniai suprato, kad ir mokėdami plaukti, žinodami taisykles ir pavojus, vis tiek privalo prie vandens telkinių būti tik su suaugusiais.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė


  Daugiau renginio nuotraukų rasite Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131