Antradienis, 01 Sausio 2019

Paskaitos darželio bendruomenei apie mitybą

Lapkričio 14 d. Narteikių darželyje/mokykloje "Linelis" ir Joniškėlio skyriaus darželyje/mokykloje "Linelis" vyko tėvams paskaitos apie mitybą, kurias vedė Visuomenės sveikatos biuro specialistė Simona Pyragytė. Buvo kalbama apie sveiką ir nesveiką mitybą, dietų laikymosi žalą, vaikų mitybos problemas ir jų sprendimo būdus. Mitybos specialistė A. Dvelienė tėvelius supažindino su nauju mitybos aprašu.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Audronės Dvelienės nuotrauka

 

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

 
 
Skaityti daugiau

Svarbu ugdyti laimingą ir savimi pasitikinčią mergaitę

Jau daugelį metų Pasvalio Svalios progimnazija dalyvauja Procter and Gamble projekte, lytinės brandos švietimo programoje 6 klasių mergaitėms “Tarp mūsų mergaičių”. Programos tikslas - padėti mergaitėms suvokti fizinius ir emocinius pakitimus lytinio brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higienos įpročius, taip pat sužinoti ir išmokti reprodukcinės sistemos terminologiją. Programa padeda įgyti mokinėms visapusišką suvokimą lytinio brendimo klausimais, taip pat priimti permainas ir sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą ir stiprinti pasitikėjimą savimi.
Lapkričio 15 d. mokykloje vyko 6 klasių mergaitėms paskaita, kurią organizavo visuomenės sveikatos specialistė Birutė Jokubaitienė, o paskaitą skaitė lektorė Justina Gaigalaitė. Susitikimo metu lektorė pristatė naujausių tyrimų rezultatus, kurie byloja, „net 56 proc. dabartinės kartos paauglių praranda pasitikėjimą savimi būtent prasidėjus brendimui…“, mokė įveikti atsirandančius fizinius, emocinius pakitimus ir stresą susijusį su brendimu, patarė kaip susigyventi su permainomis ir įsisavinti tinkamus higienos įpročius.
Išklausiusios paskaitą mergaitės diskutavo, uždavė joms rūpimus klausimus, gavo paruoštą medžiagą - mokomąją knygelę.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Birutė Jokubaitienė

Skaityti daugiau

Žaidybinė viktorina "Sveikata - brangiausias turtas"

Lapkričio 16 dieną Narteikių darželio-mokyklos ,,Linelis“ 1-4 klasių mokiniai dalyvavo žaidybinėje viktorinoje ,,Sveikata – brangiausias turtas“. Susiskirstę į komandas mokiniai turėjo atlikti sportines užduotis, sudėti maisto pasirinkimo piramidę, tarp daugybės raidžių surasti pasislėpusius žodžius, prisiminti saugaus eismo taisykles, įveikti kapitonų užduotį...

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Nėlita Janeliūnienė
Nuotraukos N. Janeliūnienės

 

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau

Būk matomas!

Kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.
Minint šią dieną Vaškų gimnazijoje pradinukams buvo organizuota akciją „Būk matomas“. Akcijos metu Sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė mokiniams priminė pagrindines saugaus elgesio taisykles gatvėje, pakeliui į mokyklą, atšvaitų naudojimo tvarką. Rudenį, trumpėjant dienai ir ankščiau temstant padaugėja eismo įvykių – todėl atšvaitas tamsiuoju metu turėtų būti vienas pagrindinių kiekvieno vaiko ir suaugusiojo atributų.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Birutė Jokubaitienė

Vilmos Jankevičienės nuotrauka.

Skaityti daugiau
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131