Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo būdų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys tebėra viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Ši liga taip pat yra geriausiai ištirta ir labiausiai pasiduodanti gydymui. Nors krūties vėžiu dažniausiai suserga 55-65 metų moterys. Reguliariai tikrinant krūtis vėžį galima nustatyti jau ankstyvosios stadijos. Kuo anksčiau nustatoma liga, tuo didesnė galimybė yra pasveikti.

Pradėjus plačiau taikyti atrankinę mamografinės patikros programą, Lietuvoje tikimasi išsiaiškinti daugiau ankstyvojo I stadijos krūties vėžio atvejų, tai turėtų lemti mirtingumo nuo krūties vėžio mažėjimą. Tokių programų nauda ir efektyvumas yra įrodytas įvairiose šalyse (Suomijoje, Švedijoje, Kanadoje ir kt.).

 

Programos tikslas – sumažinti Lietuvos moterų mirtingumą, nuo krūties vėžio.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa vykdoma nuo 2005 metų pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 23 d. įsakymą  Nr. V-729. Programa skirta moterų nuo 50 iki 69 metų (imtinai) amžiaus krūties piktybinių navikų prevencijai. Programos priemonės taikomos vieną kartą per dvejus metus. Mamografinio tyrimo metu aptikus pakitimų krūtyje, moteris siunčiama atlikti kitų tyrimų diagnozei patikslinti.

Programos priemonės

Paslaugą teikia

  • Informavimo dėl krūties piktybinių navikų profilaktikos ir siuntimo atlikti mamografiją paslauga

Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (šeimos gydytojai)

  • Mamogramų atlikimo paslauga

Įstaigos, turinčios mamografijos apparatus (siunčia šeimos gydytojai)

  • Mamogramų vertinimo paslauga

Įstaigos, kuriose dirba atitinkamą darbo patirtį turintys radiologai

 

Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos. Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Už programoje numatytas paslaugas mokėti nereikia. Už jas moka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131