Prasidėjo maudymosi sezonas

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Antradienis, 23 Birželio 2020 15:41

Nuo birželio 1 d. oficialiai prasidėjo maudymosi sezonas. Ruošiantis maudymosi sezono atidarymui, paplūdimių aplinka turi būti tvarkoma ir maudyklų vandens bei smėlio kokybė stebima, atsižvelgiant į higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Pasvalio mieste yra trys įteisintos maudyklos: Lėvens upės Pasvalio miesto parke, Lėvens upės ties Pasvalio Lėvens mokykla ir Šilo ežero maudykla. Vandens kokybė šiose maudyklose tikrinama kas dvi savaites. Šie tyrimai atliekami norint nustatyti vandens mikrobiologinę taršą. Tokiu būdu sumažės rizika sirgti žarnyno infekcinėmis bei odos alerginėmis ligomis. Paplūdimio smėlio tyrimai atliekami vieną kartą per mėnesį. Smėlis tiriamas, siekiant nustatyti ar jame nėra kirminų kiaušinėlių ir lervų. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras šių tyrimų rezultatus skelbia savo tinklapiuose.

 Jau atlikti gegužės 25 d. ir birželio 11 d. maudyklų tyrimai. Ir nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92: 2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Birželio 19 d. Pasvalio rajono vicemeras Stanislovas Kiudis, Pasvalio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gintarė Meškienė ir Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė apžiūrėjo maudyklas ir įvertino jų aplinką, maudymosi zonas, pasikalbėjo su poilsiautojais dėl saugumo prie vandens, diskutavo kitomis aktualiomis temomis. Ant persirengimo kabinų visuomenės sveikatos specialistė užklijavo plakatus su informacija, skirta saugiam elgesiui prie vandens.

Rekomenduojame gyventojams maudytis tik gerai žinomose, saugiose vietose, neplaukti toli nuo kranto, nesimaudyti pasijutus blogai, vengti maudynių artėjant audrai ir perkūnijai, nepalikti vienų vaikų. Taip pat labai svarbu nepamiršti dėvėti  galvos apdangalą. Būtinai su savimi turėti vandens, nesideginti nuo 11 iki 16 val., nes saulė yra intensyviausia. Norint išvengti perkaitimų ir odos nudegimų, kuo daugiau laiko praleiskite pavėsyje. Pamačius skęstantį žmogų skambinkite pagalbos telefonu 112. Linkime saugios vasaros!

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Nuotrauka: Alos Markevičienės

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131