Kviečiame Pasvalio rajono maisto gamintojus prisijungti prie „Rakto skylutės“ simbolio ženklinimo

Kategorija Naujienos
Sveikatos apsaugos ministerija ir Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia rajono maisto gamintojus prisijungti prie „Rakto skylutės“ simbolio ženklinimo.
 
?Džiugu, kad UAB "Ustukių malūnas" ne vienus metus į rinką tiekia šiuo ženklu pažymėtus maisto produktus. Šių metų rugpjūtį UAB "Ustukių malūnas" į rinką pradėjo tiekti "Rakto skylutės" simboliu paženklintus  lęšių miltus, avinžirnių miltus ir kukurūzų miltus (natūralūs visagrūdžiai, be pridėtų riebalų, cukrų, druskos).
 
Simbolis “Rakto skylutė“ tai Sveikatos apsaugos ministerijos Lietuvoje įteisintas tarptautinis maisto produktų ženklas, kuris taip pat naudojamas Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje bei Islandijoje. Rakto skylutės simbolis tai žalias skrituliukas, kuriame išpjauta rakto skylutė, kuri simbolizuoja, kad pro rakto skylutę gali pralįsti tik labai apkarpyti nuo neigiamų savybių maisto produktai. Į “Rakto skylutės“ simboliu ženklinamus maisto produktus negalima dėti jokių pakaitalų, kurie didintų produkto kaloringumą, keltų jo glikeminį indeksą ar kitaip mažintų produkto palankumą sveikatai, pavyzdžiui mažinant produkte sočiųjų riebalų kiekį, negalima jų keisti krakmolu ar sintetiniais maisto priedais, bet galima praturtinti produktą ankštiniais, topinambais, įvairiomis daržovėmis ir panašiai. Šio simbolio tikslas – padėti vartotojams, pardavėjoms ir gamintojams lengviau suprasti ir įsiminti simbolio prasmę. “Rakto skylutės“ simboliu siekiama mažinti gyventojų sergamumą širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis, antsvoriu, nutukimu,antrojo tipo cukriniu diabetu, gerinti gyventojų mitybą. Produktai su šiuo ženklu yra tos pačios prekinės grupės produktai, tačiau juose mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose yra daugiau maistinių skaidulų. Rakto skylutės ženklas Lietuvoje gyvuoja nuo 2014 metų, tačiau neretai dar ir šiandien paklausus, ką simbolis reiškia, ne daugelis galėtų tai pasakyti.
 
Daugiau informacijos apie sveikų produktų simbolį rasite:
 
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131