Organizmo stiprinimas vaistažolėmis žiemą

Kategorija Naujienos
Sausio 7 d. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras organizavo nemokamą paskaitą „Organizmo stiprinimas vaistažolėmis žiemą“, kurią vedė Marius Lasinskas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, vaistininkas, VDU doktorantas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ autorius. Marius augalus augina, renka vaistažoles, skaito paskaitas, konsultuoja sveikatos klausimais. Nuotolinėje paskaitoje 34 klausytojus supažindino su knygomis apie vaistažoles, džiaugėsi, kad daug galima sužinoti ir išmokti iš savo kolegų: Jadvygos Balvočiūtės, Virgilijaus Skirkevičiaus, Edvardo Kazlauskio.
Pasakojo apie gerai žinomus vaistinius augalus: siauralapį gauromedį, ožragę, liepą, juoduogį šeivamedį, kiaulpienę, paprastąją dilgėlę, čiobrelį, amalą arba amalo žolę, plačialapį gyslotį, beržą, medetką, didžiąją ugniažolę, raudonėlį, paprastąją garšvą, plautą, notrelę, mėtą, juodgalvę, jonažolę, vingiorykštę, eglę, pušį. Supažindino su vaistinių augalų gerosiomis savybėmis, ruošimu džiovinimui, arbatos nauda. Skirtingiems augalams jų vartojimo būdas taip pat skiriasi. Lektorius vaizdžiai pavaizdavo augalo ir žmogaus panašų gyvenimo ciklą...
Pasak M.Lasinsko, sveikatos pagrindas - tai ligų nebūvimas, dvasinė, fizinė, psichinė ir socialinė gerovė. Marius kalbėjo apie sveikatą, kuri padeda žmogui suprasti, kas jo gyvenime svarbiausia. Teigė, jog niekas negali padėti tam, kuris nedalyvauja savo paties sveikimo procese. „Liga neatsiranda staiga ir nedingsta kitą dieną, išgėrus tablečių, todėl gydydamiesi turime įdėti patys daug savo pastangų“. Jis neprieštarauja prieš gydytojų skiriamus medikamentus ligai gydyti, kartu tikslingai derinant su žolinių preparatų vartojimu.
Marius pateikė sveikatos planą, kuriame pats svarbiausias - noras pasveikti arba būti sveikesniu. Rekomendavo keisti savo mąstymą, senus įpročius į sveikesnį gyvenimą. Suderinti dienos režimą, mitybą, fizinį aktyvumą, vartoti vaistažoles. M.Lasinskas kalbėjo, kad labai svarbu jausti dėkingumą, galvoti pozityviai, dalintis gerumu, dalyvauti savanoriškoje veikloje, nereikalaujant materialaus atlygio.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
 
Nuotraukoje gali būti: 5 žmonės, įskaitant Rasa Rutkauskienė, tekstas
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131