Maudymosi sezono pradžia

Kategorija Naujienos
Gegužės 27 d. buvo atlikti Pasvalio miesto maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius. Tikrinamos buvo šios vietos: Lėvens upės maudykla Pasvalio miesto parke, Lėvens upės maudykla ties Pasvalio Lėvens mokykla ir Šilo ežero maudykla. Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta. Nuo birželio 1 d. galima saugiai maudytis.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistai nori priminti, kad vandens pramogos yra puikus ir sveikas laiko praleidimo būdas, tačiau nepamirškite budrumo – skendimai tai yra problema, kurios galima išvengti. Būkite atsakingi ir saugokite save, vaikus, o ištikus pavojui nebūkite abejingi aplinkiniams.
 
Taisyklės, kurių laikantis išvengsite nelaimės vandenyje:
 
• nesimaudykite, jei esate apsvaigęs nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų;
• neplaukiokite vieni;
• nesimaudykite tamsiu paros metu;
• į nepažįstamą ar seklų vandens telkinį iš pradžių briskite, o ne nerkite ar šokite;
• jei kaitinotės saulėje, nešokite į vandenį staiga;
• jei vandenyje raumenis sutraukė mėšlungis – stenkitės nepanikuoti. Net ir mėšlungio atveju galite valdyti galūnę. Įtempkite raumenį ir plaukite į krantą.
• kuo anksčiau vaikus išmokykite plaukti;
• prie vandens esančius mažamečius vaikus būtina prižiūrėti.
 
Rekomenduojame maudytis tik gerai Jums žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė nuolat tiriama. Tokiu būdu bus mažesnė rizika susirgti žarnyno infekcijomis, o taip pat odos alerginėmis ligomis. Poilsiaujant prie vandens reikėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Nerizikuokite ir nepervertinkite savo gebėjimų vandenyje.
 
Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę. Tyrimų rezultatai skelbiami reguliariai FB paskyroje, tinklapyje (https://www.facebook.com/pasvalio.vsbiuras).
Linkime saugių vandens pramogų!
 
Nuotrauka:
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
 
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131