Daivos Čingaitės nuotraukos Daivos Čingaitės nuotraukos

Vaistininko – žolininko Mariaus Lasinsko pamokos Pumpėnų gimnazijoje

Kategorija Naujienos
Žolininkas kūrybingai supažindino 1–3 kl. mokinius su vaistiniais augalais: gauromečiu, dilgėle, kiaulpiene ir kt. Pasak vaistininko, geriau nervus pririšti prie galvos, negu prie kaimynų tvoros. Tai ne vienintelė sveikatinanti siauralapio gauromečio savybė. Jis tinka ir nuo įvairių skrandžio negalavimų.
 
Dilgėlė – vitaminų karalienė, joje gausu mineralų, riebalų, amino rūgščių, pigmentų, antioksidantų. Kiaulpienė ne tik gamtos puošmena, bet ir vaistas, valo organizmą nuo kojų pirštų galiukų iki plaukų viršūnėlių. Žolininkas mokino kaip pasigaminti ir vartoti maistažoles ir saldažoles, dilgėlių chalvą. Išmokome tris žolininko taisykles. Vaistažoles rinkti būtina gera nuotaika, todėl klausėmės kanklių skambėjimo ir dainų. Antra taisyklė - atėjus rinkti vaistažolių – reikia padėkoti, nes mes jų neauginom ir surinkti šiukšles, nes gamta kojų neturi ir surinkti negali. Trečia taisyklė – mažiau sau, daugiau gamtai, tris žiedus nusiskinam, devynis paliekam. Pamokas apibendrino auksine taisykle – meilė tėčiui, mamai, mokytojui ; pagarba vietai, kurioje gimei; tavo darbas neštų naudą ne tik sau, bet ir kitų žmonių sveikatai ir gerovei. Likom apdovanoti autoriaus knyga ,,Vaikai vaistažolių pasaulyje“, skirta vaikams nuo 0 iki 99 metų ir vaistažolių arbata.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Daiva Čingaitė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131