D.Šienauskienės nuotraukos D.Šienauskienės nuotraukos

Socialinė akcija, skirta Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos minėjimui

Kategorija Naujienos
Savižudybė paliečia beveik kiekvieną žmogų, palikdama skausmingą pėdsaką gyvenime. Reikėtų neleisti, kad neigiama aplinkinių nuostata, tabu ar stigmos, trukdytų atvirai kalbėtis apie savižudybę. Jausmas, jog esi nemylimas ir nereikalingas, nuolatiniai konfliktai, skyrybos, seksualinė prievarta, patyčios, smurtas, nelaiminga meilė, artimo žmogaus mirtis gali sustiprinti mintis apie savižudybę.
 
Kai žmogus vengia kreiptis pagalbos, nereiškia, kad jokios pagalbos nenori. Kenčiantis žmogus išgyvena prieštaringus jausmus, todėl svarbu aplinkiniams būti dėmesingais organizuojant pagalbą, parodant rūpestį, suteikiant emocinę paramą. Minčių apie savižudybę gali kilti kiekvienai ir kiekvienam.
 
Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos siekis yra parodyti, kad kiekvienas žmogus gali padėti kitam žmogui, kuris turi minčių apie savižudybę.
 
Prisidėdamos prie šios dienos minėjimo Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro specialistės rugsėjo 10 dieną Pasvalio miesto teritorijoje organizavo socialinę akciją, siekdamos atkreipti visuomenės dėmesį į savižudybės rizikoje esančius asmenis bei plačiau informuoti apie pagalbos galimybes Pasvalio rajone ir artimiausiuose rajonuose. Akcijos metu buvo išdalintos brošiūros su vertinga informacija.
 
Parengė:
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131