Akcija, skirta Pasaulinės širdies dienos minėjimui

Kategorija Naujienos
Rugsėjo mėnesio pabaigoje Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva minima Pasaulinė širdies diena. Ši diena neša žinią, jog širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis. Kasmet pasaulyje šios ligos nusineša 18,6 milijono gyvybių. Lietuvos gyventojų mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų išlieka nepakitusi. Pagrindinės trys mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys. Nuo kraujotakos sistemos ligų 2020 m. Lietuvoje mirė 22940 žmonių, todėl labai svarbu imtis veiksmų, kad būtų galima išvengti ir kontroliuoti širdies ir kraujagyslių ligas.
 
Šiai dienai paminėti Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai surengė akciją ,,Dalyvaukime Sveikatos stiprinimo programoje, skirtoje širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai“.
 
Akcijos metu Pasvalio rajono gyventojams buvo dalinami lankstinukai ,,Sveikatos stiprinimo programos dalyvio atmintinė“, kuriame atsispindi pagrindiniai geresnę sveikatą lemiantys veiksniai, tokie kaip: sveika mityba, fizinis aktyvumas, žalingų įpročių vengimas, streso valdymas, miego kokybė. Šiame lankstinuke galima rasti informacijos kaip svarbu stebėti savo fizinės sveikatos rodiklius ir bendrą savijautą.
 
Būtinai prisiminkite, jog pajutę abejones dėl savo sveikatos būklės, nedelsdami kreipkitės patarimo į savo šeimos gydytoją, sveikos gyvensenos ar kitą specialistą. Jei trūksta motyvacijos savarankiškai laikytis sveikos gyvensenos principų, tuomet ieškokite palaikymo iš šalies, pvz., bendraminčių grupių, sveikatos stiprinimo programų, ar dalyvaukite veiklose, kurias organizuoja Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.
 
,,Sveikata – ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“ – senovės graikų filosofo Sokrato žodžiai.
 
Informacijos šaltinis:
Parengė: Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
Nuotraukos:
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios visuomenės sveikatos stiprinimą Daivos Šienauskienės
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131