Logo
Spausdinti šį puslapį

Seminaras "Žindymo pagrindai“

Kategorija Naujienos
Pirmosios mažylio dienos šiame pasaulyje iš tiesų yra ypatingos, nes jis patenka į visiškai jam naują aplinką. Nauji pasikeitimai sukelia nerimą ir baimę, todėl nusiraminimą, saugumo jausmą gali suteikti mamos buvimas šalia.
 
Labai svarbus kūdikio ir mamos gyvenime yra žindymo procesas. Vienoms moterims žindyti sekasi iš pat pradžių, o kitoms reikia daugiau laiko, kad žindyti pavyktų. Dažnai žindymo problemos kyla iš nežinojimo, neįsigilinimo ir nesupratus mamos bei vaiko poreikių, trūkumo informacijos apie pagalbines priemones problemoms spręsti.
 
Todėl Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras suorganizavo puikų nemokamą nuotolinį seminarą besilaukiančioms ir jau pagimdžiusioms mamytėms ir tėveliams ,,Žindymo pagrindai“, kuris vyko gruodžio 17 dieną. Seminarą vedė lektorė, sertifikuota žindymo konsultantė, specialistė, jau daug metų dirbanti šioje srityje ir padedanti mamytėms susitvarkyti su iškilusiomis problemomis Natalja Bartkevičienė.
 
Seminaro metu lektorė papasakojo apie tai, koks reikšmingas yra mažylio ir mamos ryšys, kuris pirmais gyvenimo mėnesiais yra užmezgamas ne tik per sūpavimą, kalbinimą, mylavimą, bet pirmiausia per žindymą.
 
Žindymas – tai dieną ir naktį vykstantis mamos ir vaiko bendravimas, teikiantis tiek fiziologinę, tiek psichologinę naudą abiems. Tai yra natūrali, sveikiausia ir geriausia dovana, ką motina gali pasiūlyti savo kūdikiui po gimimo. Motinos pienas yra natūralus ir geriausiai pritaikytas maistas kūdikiui.
 
Lektorė besilaukiančias mamytes padrąsino žengti į motinystės pasaulį bei sužinoti visus žindymo privalumus ir pagalbos priemones. Specialistė kalbėjo apie kūdikio žindymo metu dažniausiai kylančias problemas ir suteikė pagrindinių žinių kaip jas spręsti bei atsakė į daugybę iškilusių klausimų.
 
Taigi turbūt nėra gražesnio vaizdo akiai, kuomet matai motiną, žindančią savo kūdikį, matai ramybę, pasitikėjimą ir meilę sklindančią iš mamos kūdikiui ir atvirkščiai.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Pasvalio VSB