Pasvalio visuomenės sveikatos biure įvyko praktiniai užsiėmimai "Sveikatos link per sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, dvąsingumą"

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Ketvirtadienis, 27 kovo 2014 14:36

Norinčius gyventi sveikiau nei iki šiol, jaučiančius poreikį įgyti naujų įgūdžių ir žinių, stiprinančių sveikatą, visuomenės sveikatos biuras kvietė į paskaitas-praktinius užsiėmimus „Sveikatos link-per sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, dvasingumą“. Kovo 12, 13 dienomis vykusiuose sveikatinimo renginiuose visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Rutkauskienė susirinkusiems kalbėjo apie sveikatos reikšmę mūsų visaverčiam gyvenimui. Dalyviai galėjo paragauti įvairių sveikuoliškų patiekalų, atlikti įvairius kvėpavimo ir fizinius pratimus, įsivertinti savo fizinę būklę. R. Rutkauskienė dalijosi savo patirtimi, įgyta „Sveikatingumo ugdymo mokymuose pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams“, kuriuos organizavo Lietuvos sveikuolių sąjunga. Specialistė savo užsiėmimus pradėjo kalbėdama apie holistinę sveikatos sampratą, daugelio komponentų svarbą mūsų sveikatai. Žmogus nėra vien fizinis kūnas-tai dvasinga asmenybė, kuriai ne tas pats ,kaip su juo elgiasi aplinkiniai, kaip jis pats sugeba pritapti ar pasipriešinti įvairioms normoms ir dogmoms. Ne visada prigimtiniai dalykai nulemia žmogaus sveikatos stovį. Dažnai pats žmogus dėl apsileidimų, tinginystės, dvasingumo stokos gyvenimą apsisunkina. „Sveikata – tai tvarka, o tos tvarkos suardymas – liga. Jei be tvarkos gyvenama – greit pasenstama“. P

Pirmojo susitikimo metu R. Rutkauskienė daugiausia kalbėjo apie mitybą, maisto ruošimo ypatumus. „Maistas tik tuomet bus naudingas žmogui, jei jis pagamintas su meile. Prieš ruošiantis gaminti, vertėtų persirengti švariais rūbais ir nusiprausti, būtina kūno ir minčių švara. Nepiktžodžiaukite ir nelaikykite blogų minčių valgydami, ramiai ir ilgai kramtykite“-patarė R. Rutkauskienė. Specialistė įvardijo įvairių paprastų prieskonių naudojimo galimybes, patarė vietoj mėsos, kaip sunkiai virškinamo produkto, rinktis žuvį kelis kart per savaitę, gerti gryno vandens pagal kiekvieno individualius poreikius, kuo rečiau mėgautis kavos puodeliu. Žmogaus gera savijauta didele dalimi priklauso nuo mitybos, dvasios stiprybė – nuo minčių. Dalyviai galėjo paragauti įvairių Rasos pagamintų patiekalų: grikių torto, avinžirnių pašteto, naminės duonos, daigintų lęšių, atsigerti morkų „kavos“, pagardintos kardamonu . Pirmąją pavakarę dalyviai taip pat sužinojo apie miego svarbą kiekvieno mūsų savijautai. Nekokybiškas miegas pažeidžia sveikatą. Jei žmogus miega per mažai arba per ilgai, tai abiem atvejais sau kenkia. Dienos metu miegoti nerekomenduojama – tai gali sukelti kvėpavimo sistemos ligas, sunkumą galvoje ir pan... Dieną pamiegoti leidžiama tik sunkius fizinius darbus dirbantiems žmonėms, kenčiantiems skausmus, pasninkaujantiems. Keltis reikia prieš auštant, gultis – nuo saulės laidos praėjus trims valandoms. Patalpa, kurioje jūs miegate, turi būti išvėdinta,joje turi būti kuo mažiau daiktų. Neikite miegoti prisivalgę. Rekomenduojama miegoti ant šono. Jei jūs dažnai jaučiatės neišsimiegoję, tai nebūtinai rodo, kad jums trūksta miego. Tai gali būti dėl toksinų pertekliaus organizme. Silpnumas ir maža virškinimo ugnis taip pat sukelia mieguistumą. Spręsti šią problemą reikia ne su miego pagalba. Pirmiausia reikia pašalinti priežastį, kuri veda į šią būseną.Sveikas žmogus sulaukęs 21 metų, neturėtų miegoti daugiau nei aštuonias valandas per dieną.Blogiausia yra miegoti ant pilvo, nes visiškai pažeidžiamas kvėpavimas.

Labai daug dalykų apsprendžia gerą sveikatą. Jei žmogus įsiklausytų į gamtos dėsnius ir jų paisytų, išvengtų daugybės negalavimų, būtų energingesnis , išmintingesnis ir labiau džiaugtųsi gyvenimu.

Norint būti sveikam ir laimingam, reikia nei daug nei mažai. Tik meilės, tikėjimo, atgailos, gaivaus oro, gilaus kvėpavimo, malonaus fizinio pajudėjimo, nusiraminimo, šviesių minčių, geranoriškų žmonių draugijos. Atsigręžkime į gamtą, natūralumą, į tai ,kas mums Dievo duota, imkime tai su padėka ir dalinkimės su kitais.Kai tai darysime kiekvienas, pasaulis ims keistis,jis taps geresnis ne be mūsų pagalbos.

 

 

„Žemasis žmogus yra įrankis ir aplinkybių, ir kitų žmonių, iškilęs žmogus, yra patsai savo gyvenimo valdovas‘ (Vydūnas).

 

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131