Pasvalio miesto gyventojus raginame aktyviai dalyvauti Judriojoje savaitėje, pamiršti automobilius ir persėsti ant dviračių, jei tik leidžia atstumai, į darbą kulniuoti pėstute Pasvalio miesto gyventojus raginame aktyviai dalyvauti Judriojoje savaitėje, pamiršti automobilius ir persėsti ant dviračių, jei tik leidžia atstumai, į darbą kulniuoti pėstute

Europos judrioji savaitė

Kategorija Naujienos

Prasideda Europos judrioji savaitė, kurios metu gyventojai raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šiemet prie šios akcijos prisijungė maždaug 2 tūkstančiai miestų. Tokia akcija rengiama kasmet.

2014 metų Europos judriosios savaitės tikslas – skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones ir skatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas, taip pat iš naujo įvertinti, kaip mes matome savo miestų erdvę, įsigilinti į žemės naudojimo ir gyvenimo kokybės santykį.

Kasmet Europos judrioji savaitė skiriama vis kitai temai, susijusiai su judėjimu. Šių metų tema „Mūsų gatvės – mūsų pasirinkimas“ akcentuoja transporto poveikį gyvenimo mieste kokybei ir būtinybę atkurti pusiausvyrą tarp erdvių, skirtų automobiliams, dviratininkams ir pėstiesiems. Tempui greitėjant dažnas nebeįsivaizduojame savo dienos be automobilio. Viena vertus, jis palengvina gyvenimą, tačiau žvelgiant iš kitos pusės, žmogus turbūt dar niekad nebuvo toks nejudrus, kamuojamas streso kaip dabar. Švaresnis oras, geresnė savijauta, mažiau nervų transporto spūstyse ir bandant rasti vietą automobilio stovėjimui – apie tai svajoja kiekvienas miesto gyventojas. Taigi, kviečiame Pasvalio miesto gyventojus aktyviai dalyvauti Judriojoje savaitėje, pamiršti automobilius ir persėsti ant dviračių, jei tik leidžia atstumai, į darbą kulniuoti pėstute. Paraginkime ir draugus, kaimynus ar tik šiaip pažįstamus kuo aktyviau dalyvauti šioje akcijoje, nes ši žemė, jos oras priklauso kiekvienam mūsų ir kiekvienas mūsų už tai esame atsakingas. Taigi, visi - į Judriąją savaitę!

 

Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131