Tarptautinėje konferencijoje Kaune stendinį pranešimą pristatė Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Jovita Mikalajūnienė. Šalia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro vadovas Romualdas Sabaliauskas, lankęsis Olandijoje kartu su kitais Leonardo da Vinci mobilumo projekto dalyviais iš Lietuvos Tarptautinėje konferencijoje Kaune stendinį pranešimą pristatė Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Jovita Mikalajūnienė. Šalia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro vadovas Romualdas Sabaliauskas, lankęsis Olandijoje kartu su kitais Leonardo da Vinci mobilumo projekto dalyviais iš Lietuvos

Tarptautinėje konferencijoje „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Antradienis, 30 rugsėjo 2014 11:24

Rugsėjo 24-25 dienomis Kaune vyko tarptautinė konferencija „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Tai Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro Europos programos „Transportas, sveikata ir aplinka” tarptautinis renginys, pirmą kartą vykęs Lietuvoje. Konferencijos metu įvairių sričių specialistai iš Lietuvos ir kitų šalių dalinosi gerąja patirtimi siekiant didinti bendradarbiavimą tarp transporto, aplinkos apsaugos ir sveikatos sektorių. Konferencijoje pranešimus skaitė ir pasisakė Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos Veiklų organizavimo ir priežiūros skyriaus vadovė I. Higuero, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro atstovas C. Schweizeris, Kauno meras A. Kupčinskas, Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė, PSO vykdomosios tarybos narys prof. habil. dr. V. J. Grabauskas ir kiti įvairių sričių atstovai.

Konferencijos metu buvo anglų ir lietuvių kalbomis pristatomi stendiniai pranešimai. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Mikalajūnienė parengė ir pristatė stendinį pranešimą „Sveikatos mokymo kokybės gerinimas. Nyderlandų patirtis”. Stendiniame pranešime buvo pateikta informacija apie įgyvendintą Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Sveikatos mokymo kokybės gerinimas“, kurį finansavo Švietimo mainų paramos fondas.

J. Mikalajūnienė besidomėjusius konferencijos dalyvius supažindino su projektu, pasakojo kaip 2014 m. kovo mėn. 15 projekto dalyvių iš Lietuvos tobulino profesinę kvalifikaciją Nyderlanduose pagal parengtą specialią programą, lankėsi įvairiose sveikatos stiprinimą vykdančiose institucijose, ugdymo įstaigose, susitiko su politikais, savivaldybių atstovais, sveikatos priežiūros specialistais iš Nyderlandų, įvairių institucijų, organizacijų darbuotojais, organizuojančiais sveikatos ugdymo veiklą. Dalyviai buvo informuoti, kad, įgyvendinant projekto tikslą, šiuo metu rengiamos metodinės rekomendacijos olandų pavyzdžiu apie sveikatos mokymo formas ir metodus, jų praktinį panaudojimą vykdant gyventojų sveikatos ugdymą ir neformalųjį švietimą. Rekomendacijos bus skirtos visuomenės sveikatos biurų specialistams, ugdymo įstaigoms, savivaldybėms, bendruomenėms ir visiems, siekiantiems sveikatinimo renginius padaryti įvairesnius ir efektyvesnius.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131