Seminarą prie giliausio Lietuvoje šaltinio vedė vaistažolininkas Marius Lasinskas.          Vilmos Jankevičienės nuotrauka Seminarą prie giliausio Lietuvoje šaltinio vedė vaistažolininkas Marius Lasinskas. Vilmos Jankevičienės nuotrauka

M. Lasinskas: „Mums po kojomis - tikra vaistinė“

Kategorija Naujienos

Artėjant Rasoms, gražiausiai ir paslaptingiausiai vasarvidžio šventei, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras pasvaliečius kvietė į neįprastą seminarą gamtoje. Pasvalyje, prie Žaliojo šaltinio, paupyje apie čia augančių augalų savybes susirinkusiems pasakojo vaistininkas-žolininkas, Žolinčių akademijos viceprezidentas Marius Lasinkas.

„Birželis, prieš Rasų šventę, yra ypatingas augalų žydėjimo metas. O čia po kojomis yra tikra vaistinė. Viskas yra šalia Jūsų“, - tokiais žodžiais savo susitikimą pradėjo lektorius. Ar žinojote, kad kiaulpienė savo teikiamomis naudingomis savybėmis pralenkia taip visų „garbinamą“ ženšenį? Todėl tai augalas - numeris pirmas Lietuvos augmenijoje. Labai naudingos yra kiaulpienių šaknys, kurios išraunamos pavasarį arba rudenį. Kruopščiai nuplautas šaknis reikia padžiovinti 40-60 laipsnių temperatūroje ir kramtyti jų gabaliukus. Jei norite pasigaminti kiaulpienių šaknų kavos, išdžiovintas šaknis paskrudinkite, sumalkite ir mėgaukitės ekologiška, sveikuoliška, puikaus skonio ir dar nemokama kava!

Norint natūraliai ir ekologiškai stiprinti savo sveikatą, valyti organizmą, gydyti ligas, šalinti negalavimus reikia turėti žinių kokių žolelių reikia, kada jas rinkti, kaip vartoti. Be to, reikia rinkti augalus taip, kad nepakenkti gamtai, jai padėkoti. Miesto ribose M. Lasinskas vaistažolių, jų žiedų, sėklų nepataria rinkti. Geriausia vartoti šviežius, ką tik nuskintus augalus, lapus, žiedus, sėklas. Visas gamtos gėrybes galima džiovinti arbatoms, užpilams, maisto gardinimui, net šaldyti (tik išėmus iš šaldiklio tuoj pat reikia suvartoti) ir t.t. Skirtingiems augalams jų vartojimas būdas taip pat skiriasi. Kai kurie augalai tiesiog kramtomi. Šalia Lėvens upės augusią žąsinę sidabražolę lektorius nuskynė ir suvalgė. „Tai puikiai organizmą stiprinantis augalas, taip pat galima ją vartoti kai dažnai viduriuojama, vartojami antibiotikai“, - teigė M. Lasinkas. Vienas žoleles patariama užpilti kambario temperatūros vandeniu, kitas, turinčias eterinių aliejų savo sudėtyje, pvz.; čiobrelius, tik karštu vandeniu.

Čia pat augančios pasvaliečių žinomos ir mėgiamos upinės mėtos lapelių, M. Lasinskas pataria įmesti į ąsotėlį su vandeniu, dar įpjaustyti kelias citrinos riekeles. „Turėsite skanaus, gaivaus, sveiko gėrimo ir jokių limonadų nereikia!“.

Štai pvz.; gyslotis „tvarko“ žmogaus žarnyno veiklą, valo jį. Ypač naudingos šio augalo sėklytės. Jei norite išsivalyti žarnyną: 1 šaukštą gysločio sėklyčių užpilkite 1 stikline kambario temperatūros vandens ir po 1 valandos išgerkite. „Tik būkite namuose ir pasirūpinkite, kad tualetas būtų šalia“, - juokavo lektorius. O ar kada pagalvojote, kad daržuose ravimas ir „keikiamas“ varputis, (visų vadinamas varpis) taip pat labai tinka žarnyno valymui. Dilgėlių sėklos puikiai tinka stiprinti organizmą, kraujo ligoms, pvz.; mažakraujystei gydyti. Prisirinkite sėklų iki rugpjūčio mėnesio ir jas vartokite. Labai sveikuoliškas receptas: sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą dilgėlių sėklų, saulėgrąžų, medaus ir valgykite. Raudonųjų dobilų žiedai labai tinka moterims, jų hormoninei veiklai reguliuoti, turintiems aterosklerozės problemą. Tiesiog valgykite žiedus arba juos užpilkite vandeniu ir palaikius 5 minutes, išgerkite.

Štai tokių įdomių patarimų išgirdo susirinkusieji į seminarą „ Pažinkime aplink mus augančius vaistinius ir maistinius augalus“. „Liga neatsiranda staiga ir nedingsta jau kitą dieną, išgėrus tablečių. Tad norėdami stiprinti savo sveikatą, gydydamiesi turime įdėti daug pastangų patys. Jei turėsite ryšį su gamta, būsite jai dėkingi už teikiamas dovanas, tuomet nereiks brangių vaistų negalavimams šalinti, ligoms gydyti ar sveikatai stiprinti“, - kalbėjo žolininkas M. Lasinskas.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė J.Mikalajūnienė

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131