Penkių dienų mokymuose dalyvavo entuziastai iš Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Pakruojo, Tauragės ir net Druskininkų, savo skaitlingumu pranokę didžiųjų Lietuvos miestų auditorijas.   Artūro Juzefovičiaus nuotrauka. Penkių dienų mokymuose dalyvavo entuziastai iš Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Pakruojo, Tauragės ir net Druskininkų, savo skaitlingumu pranokę didžiųjų Lietuvos miestų auditorijas. Artūro Juzefovičiaus nuotrauka.

Svamis Jaataveda: „Kai protas atsipalaidavęs, galima priimti žymiai geresnius sprendimus“

Kategorija Naujienos

Birželio viduryje Pasvalyje lankėsi meditacijos ir jogos mokytojas iš Indijos Svamis Jaataveda. „Svamis“ reiškia dvasinį titulą. Šis titulas Indijoje suteikiamas ypatingai retam asmeniui. Svečią lydėjo ir iš anglų kalbos vertė Jo Šventenybės Šri Šri Ravi Šankaro atstovė Lietuvoje Jurga Piekutė. Už įvairialypę humanistinę veiklą Šri Šri Ravi Šankaras yra nominuotas Nobelio taikos premijai, jo iniciatyva buvo įkurta Tarptautinė Žmogiškųjų Vertybių Asociacja, be to visuomeninė švietėjiška pelno nesiekianti organizacija „Gyvenimo menas“, veikianti 160-yje pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvoje.

Pirmasis svečio susitikimas su pasvaliečiais vyko Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure. Čia vyko praktinis užsiėmimas „Sveikata ir laimė“. Gausiai susirinkusiems klausytojams svečias pirmiausia pasiūlė atlikti keletą pratimų, kurie padeda kontroliuoti stresą ir įgyti žvalumo bei energijos visai dienai. Pasak Svamio, kai tik randame bendrumo jausmą su mus supančiais žmonėmis ir aplinka, mūsų protą užlieja ramybė. Išlaikyti tą ramumą žmogui yra duota iš prigimties, tad nereikia laukti, kad kažkas patars iš kur jo gauti. Būna dienų, kai neturime energijos, norime miego, esame pikti, apatiški, kitaip tariant – jaučiame blogus pojūčius. Tai yra tas momentas, kai kūne ima kauptis stresas, įtampa. Ir priešingai: jeigu pabudę ryte turime daug energijos ir esame gerai nusiteikę, tuomet spinduliuojame meile ir padarome daugiau darbų negu paprastai. Pasak Svamio Jaatavedos – tai priklauso nuo energijos, tad labai svarbu išlaikyti energiją mūsų kūne.

Supykę kvėpuojame greitai, liūdėdami – lėtai, verkiančio žmogaus kvėpavimas yra trūkčiojantis, o sergančio žmogaus kvėpavimas yra sunkus, kartais-švokščiantis. Taigi, mūsų emocijos, pasak jogos ir meditacijos mokytojo, yra susiję su kvėpavimo ritmu. Pirmasis gimusio kūdikio verksmas prasideda įkvėpimu, o paskutinysis žmogaus virptelėjimas yra iškvėpimas. Tad kvėpavimo pratimai ir meditacija, pasak svečio iš Indijos turi tapti kasdieniais mūsų įpročiais, tokiais pat, kaip įprotis praustis arba valytis dantis. Meditacija pašalina negatyvias emocijas, suvaldo stresą ir nerimą.

Spinduliuodamas nuostabia šypsena svečias ragina ir kitus šypsotis: „Vonioje pažiūrėkite į veidrodį ir nusišypsokite. Kai mes šypsomės, mūsų ląstelės prisipildo energijos. Kai esu laimingas, galiu padaryti laimingus kitus. To negalima pasakyti apie nelaimingą žmogų. Kada protas atsipalaidavęs, galima priimti žymiai geresnius sprendimus gyvenime“, - sako Svamis ir retoriškai klausia : „Kas norėtų pats kurti savo gyvenimą ?„

Svečias iš Indijos taip pat pravedė penkių dienų kursą „Menas būti laimingu“, kuris dėl didžiulio dalyvių būrio vyko erdvioje Tetirvinų bendruomenės salėje. Šiuose mokymuose dalyvavo entuziastai iš Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Pakruojo, Tauragės ir net Druskininkų, savo skaitlingumu pranokę didžiųjų Lietuvos miestų auditorijas.

Atsisveikindamas svečias kiekvienam linkėjo nesiskųsti, o vietoj to – prisiimti daugiau atsakomybės, neįžvelgti blogų ketinimų kitų žmonių klaidose, atleisti sau ir kitiems, priimti žmones bei situacijas tokius, kokie jie yra, liautis galvojus apie praeitį ir pradėti ieškoti laimės dabar.

Vilma Jankevičienė

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė

 

Artūro Juzefovičiaus nuotrauka

Daugiau nuotraukų https://www.facebook.com/pasvalio.vsbiuras

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131