Trumpa poilsio akimirka ant poeto Maironio pamėgto suolelio Krekenavos regioniniame parke. Vilmos Jankevičienės nuotrauka. Trumpa poilsio akimirka ant poeto Maironio pamėgto suolelio Krekenavos regioniniame parke. Vilmos Jankevičienės nuotrauka.

Sveikatingumo ir edukacinė išvyka į Krekenavos regioninį parką

Kategorija Naujienos

Penktadienio popietę, prieš pat Vasarvydžio naktį Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė vykti į sveikatingumo ir edukacinę išvyką į J.Tumo-Vaišganto ir Knygnešių muziejų Ustronėje bei Krekenavos regioninį parką. Muziejininko Audriaus Daukšos dėka pasvaliečiams buvo atskleistos istorijos, menančios Smetonos ir senesnius laikus. Buvo aplankytos istorinės vietovės, kuriomis kunigaudamas 1915-1918 metais grožėjosi žymiausias Lietuvos poetas Maironis: Nevėžio senvagės, užtvanka prie Ąžuolytės gyvenvietės, Krekenavos bažnyčia, Maironio suolelis, akmuo Rapolas.

Išvykos dalyviai iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto grožėjosi aguonomis raudonuojančiais laukais, lankėsi Krekenavos regioninio parko lankytojų centre, Pašilių stumbryne, skulptoriaus Alfrido Pajuodžio šiuolaikinio meno ekspozicijoje po atviru dangumi "Mėnulio akmens" skulptūrų parke, įsikūrusiame Leonardavo dvarvietėje, be to vieninteliame Lietuvoje J.Tumo-Vaišganto ir Knygnešių muziejuje, įsikūrusiame unikalioje Ustronės vienkiemyje esančios sodybos klėtyje.

Pasak muziejininko A.Daukšos, Krekenavos apylinkės garsios ir tuo, kad čia gyveno ir kūrė liaudies menininkas Vincas Svirskis, padirbinęs daugiau kaip 200 originalių, nepakartojamų kryžių ir koplytstulpių, iš kurių išlikusių yra tik apie 50.

Už puikius aktyvaus laisvalaikio įspūdžius ir gerą nuotaiką dėkojame T.Vaišganto ir Knygnešių muziejaus charizmatiškajam muziejininkui Audriui Daukšai.

 

Vilma Jankevičienė

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė

Daugiau nuotraukų https://www.facebook.com/pasvalio.vsbiuras

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131