Apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją (Lietuvoje ir ES) ir tuberkulino mėginių atlikimo apimtis kalbėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Joana Korabliovienė. Artūro Juzefovičiaus nuotraukos. Apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją (Lietuvoje ir ES) ir tuberkulino mėginių atlikimo apimtis kalbėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Joana Korabliovienė. Artūro Juzefovičiaus nuotraukos.

Užkrečiamos ligos: problemos, iššūkiai, prevencinės galimybės

Kategorija Naujienos

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo seminarą ,,Užkrečiamos ligos: problemos, iššūkiai, prevencinės galimybės,, kuris vyko šių metų lapkričio 23 d. Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro salėje. Seminaras organizuotas Pasvalio rajono savivaldybės užkrečiamųjų ligų (tuberkuliozės, pedikuliozės ir kt.) prevencijos 2017 m. programos priemonių plano lėšomis. Ši prevencijos programa vykdoma nuo 2017-03-01 iki 2017-12-31. Šio seminaro metu buvo atkreipiamas dėmesys į užkrečiamųjų ligų sukeltas problemas, iššūkius, prevencines galimybes. Į seminarą buvo sukviesti: socialiniai darbuotojai, pedagogai, ugdymo įstaigų darbuotojai, medikai, visuomenės sveikatos specialistai, visuomenė.
Sveikinimo žodį tarti pakviesta Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (Savivaldybės gydytoja) Dalia Vasiliūnienė. Seminaro organizatorė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ala Markevičienė dalyvius supažindino su prevencijos programa, kurios tikslas - vykdyti tuberkuliozės, gripo ir ŪVKTI prevencines priemones įvairioms gyventojų grupėms. Programos priemonių plano lėšų dėka pakviesti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro lektoriai. Pirmoji pranešėja, Imuno profilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė kalbėjo apie sezoninio gripo epidemiologinę situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, rizikos grupių skiepijimą sezoninio gripo vakcina. Lektorė atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje gripo vakcinacijos apimtys išlieka itin žemos, nors ir stebimas šioks toks jų didėjimas. Imuno profilaktikos skyriaus vedėja supažindino seminaro dalyvius su gripo infekcija, kuri dažnai sukelia pavojingas komplikacijas.
Apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją (Lietuvoje ir ES) ir tuberkulino mėginių atlikimo apimtis kalbėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Joana Korabliovienė. Pranešimo metu pastebėta, kad Lietuvoje susirgimų tuberkulioze šiek tiek mažėja. Paminėti tuberkuliozės požymiai, plitimas, paliestas ir tuberkuliozės profilaktikos klausimai.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė teikė pranešimą temomis: enterobiozė, askaridozė, toksokarozė. Gydytoja paaiškino kas tai per ligos, kokie jų simptomai, kaip jas gydyti, na ir žinoma, kaip tokių susirgimų išvengti.
Paskutinio pranešimo metu, kurį pateikė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja – med. entomologė dr. Milda Žygutienė buvo kalbama aktualia pedikuliozės tema. Specialistė davė patarimus kaip reikėtų išvengti pedikuliozės ikimokyklinėse įstaigose ir mokykloje. Pateikta video medžiaga, atsakyta į iškilusius klausimus.
Tikimasi, jog seminaro metu suprantamai ir įdomiai pateikta informacija, pagilins seminaro dalyvių žinias.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
Ala Markevičienė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Daugiau seminaro nuotraukų rasite socialiniame tinkle Fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras.

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131