Artūro Juzefovičiaus nuotraukos Artūro Juzefovičiaus nuotraukos

Pasvalyje startavo savižudybių prevencijos mokymai

Kategorija Naujienos

Kiekvieno žmogaus gyvenime atsiranda problemų, kurias išgyventi būna sunku. Kartais situacija gali pasirodyti nepakeliama, tačiau, kad ir kaip sudėtingai viskas atrodytų, išeitis visuomet yra. Esant aukštam savižudybių skaičiui Lietuvoje yra kreipiamas didelis dėmesys į prevencinį darbą. Todėl yra vykdomi keturių akademinių valandų „SafeTALK“ mokymai, kurie padeda dalyviams būti sąmoningiems, susidūrus su savižudybių tema. Pasaulyje tai yra viena iš geriausių savižudybių intervencijos mokymų programų, kurių kūrėjai Living Works Organization remiasi naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais. Šie mokymai organizuojami su mintimi, kad visi būtų pasirengę pastebėti savižudybės pavojų.
Šių metų birželio 20 dieną Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vyko savižudybių prevencijos „SafeTALK“ mokymai, skirti visiems, norintiems išmokti atpažinti savižudybės riziką ir ketinantį nusižudyti asmenį nukreipti profesionalios pagalbos link. Mokymai finansuojami iš Pasvalio rajono savivaldybės biudžeto ir Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Šiuos mokymus vedė dvi sertifikuotos lektorės: psichologė psichoterapeutė savižudybių prevencijos mokytoja Vaida Liaudanskienė ir savižudybių prevencijos mokytojų asociacijos lektorė Aušra Naujokaitė. Šios lektorės, parengtos pagal „LiwingWorks Education“ standartizuotų mokymų programą (SafeTALK), o joms talkino video lektorius Rytis Juozapavičius.
Po „Safe TALK“ mokymų dalyviai būna geriau pasirengę padėti žmogui, kuris svarsto apie savižudybę. Iš rodomų vaizdo įrašų dalyviai sužinojo kaip yra svarbu būti pasirengusiems pastebėti savižudybės pavojų, o diskusijos ir praktiniai užsiėmimai padėjo mokytis. Lektoriai supažindino su keturiais savižudybių prevencijos žingsniais, pamokė kaip reikėtų klausti apie savižudybę ir pabrėžė, kad labai svarbu užtikrinti saugumą tuoj pat.
Mokymų metu buvo suteikta informacija, kur reikėtų nukreipti pagalbos ketinantį nusižudyti asmenį ir kokios mūsų savybės padės šioje situacijoje jos išvengti. Žinoma, kad šiuo atveju reikalinga kantrybė ir nuoseklumas. Šie mokymai padeda asmenims bei bendruomenėms pasijausti saugesniems nuo savižudybių ugdant atsakomybę už save ir savo artimą.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Daugiau renginio akimirkų rasite  www.facebook.com Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131