Palangos Sveikatingumo centro patarimai kaip stiprinti imunitetą ir apsisaugoti nuo koronaviruso

Kategorija Naujienos
Atnaujinta: Pirmadienis, 23 Kovas 2020 17:17

Mes, sveikatinimosi organizacija „PSV centras’’ gyvuojame ketvirtus metus. Ačiū visiems, kurie visą šį laiką buvote ir esate kartu su mumis. Per šį laikotarpį įvyko daug gerų dalykų, paskaitų, daug praktinių užsiėmimų, gavome daug naujausių žinių, paremtų išsamiais moksliniais tyrimais, bei turime geros praktinės patirties. Norisi, kad viską, ką jūs išmokote stovyklų metu, ir ką sužinojote, būtų panaudota šiuo metu Lietuvoje, siaučiant koronavirusui. Taigi, prisiminkime kartu keletą esminių patarimų, kurie gali būti naudingi dabar:


1. Būtina vengti ilgalaikio lėtinio streso (ilgalaikio streso metu, dėl kortizolio poveikio organizmui, baltymų sąnaudos padidėja iki septynių kartų, ženkliai silpnėja imunitetas)
2. Privalomas fizinis aktyvumas (prisiminkite bent jau statodinaminius pratimus)
3. Valgykite žemo glikeminio indekso produktus, venkite pridėtinio cukraus (išprovokuoja didelį kiekį insulino, palaiko, skatina uždegiminius procesus)
4. Gerai išsimiegokite (miegas geriausiai atstato jėgas)
5. Valgykite natūralios fermentacijos produktus (rauginti kopūstai, agurkai, morkos ir tt.) daug gerųjų bakterijų, žarnyno mikrobiota reguliuoja daugelį fiziologinių funkcijų, tiek žarnyne, tiek įvairiuose audiniuose ir organuose 70% imuniteto, tai - žarnynas.
6. Atlikite praktikas su kvėpavimo pratimais (tuo pačiu bus gera meditacija)
7. Rytais apsiliekite šaltu vandeniu - šaltas dušas (trumpalaikis stresas išveda iš ilgalaikio streso)
8. Būtina vartoti riebalus (lašiniai, riebus, naminis, vištienos sultinys, ghi sviestas, sviestas 83% riebumo, riebi žuvis, kiaušiniai, avokadai, alyvuogės, riešutai, moliūgu seklos ir tt.)
Pirmoje vietoje riebalai, reikalingi plaučių surfaktanto gamybai, juo yra padengiamos plaučių alveolės, surfaktantas padeda mažinti skysčių kaupimąsi ir palaiko kvėpavimo takų optimalią drėgmę, jo baltymai dalyvauja imuninėse reakcijose. Nėra riebalų – neturėsite normalaus kvėpavimo ir gero imuniteto.

Daugiau medžiagos apie sveiką gyvenseną rasite mūsų puslapyje – www.psvcentras.lt paspaudę nuorodą „straipsniai’’.

Pabaigai, pacituosiu mūsų lektoriaus, Krekenavos bazilikos kun. Gedimino Jankūno žodžius: “atrodo, kad Gavėnia šiais metais - iš pagrindų: ir malda, ir pasninkas, ir proga pagalvoti apie artimą. Dieve, vesk mus atsivertimo ir dvasinio augimo mokinystėje keliu! Motina Marija lydėk mus savo meile ir rūpesčiu!”
Iki pasimatymo naujose stovyklose, po karantino. Viską paskelbsime čia ir naujienlaiškiuose.

Palangos sveikatingumo centro vadovas Aleksas.

 

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131