Sveikatos stiprinimo programos įgyvendinimas

Kategorija Naujienos

Šių metų birželio 28 d. Joniškėlyje lankėsi gydytojas kardiologas Jurgis Sutkus, kuris skaitė paskaitą ir pravedė diskusiją „Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai, komplikacijos, sveikatos rodiklių supratimas“ - skirta sveikatos stiprinimo programos vykdymui.
Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje yra siejamos su netinkama žmonių gyvensena, nesveika mityba, rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu. Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos yra daugiau nei pusės visų mirčių priežastis. Žinant rizikos veiksnius, rūpinantis savo sveikata ir žinoma pakeitus gyvenimo būdą daugeliu atvejų galima išvengti šių ligų.
Paskaitos metu gydytojas kardiologas paaiškino, jog širdis – vienas iš stipriausių žmogaus raumenų. Jis nepavargdamas pumpuoja kraują ir aprūpina gyvybiškai svarbiu deguonimi bei maisto medžiagomis visą organizmą. Nuo širdies priklauso visos mūsų gyvybinės funkcijos. Gerbiamas gydytojas pateikė informaciją apie pagrindinius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius (arterinę hipertenziją, dislipidemiją, lipodinamiją, antsvorį, nutukimą, angliavandenių apykaitos sutrikimus, stresą ir kt.), o taip pat pabrėžė, jog širdies ir kraujagyslių ligomis bei cukriniu diabetu gali susirgti bet kokio amžiaus žmonės.
Jurgis Sutkus išsamiai kalbėjo apie aterosklerozę arba kraujagyslių siaurėjimą. Aterosklerozė – tai lėtinė liga, kurios metu riebalai ir kalcis kaupiasi ant kraujagyslių sienelių, sudaro randėjančias plokšteles. Susiaurėjus kraujagyslių spindžiui, kraujas negali pratekėti, ko pasekoje formuojasi trombai (kraujo krešuliai), sutrinka kraujotakos sistema, bei organizmo aprūpinimas deguonimi, maisto medžiagomis, hormonais, vitaminais ir pan. Negydoma aterosklerozė pažeidžia viso organizmo kraujagysles. Širdžiai ir kraujagyslėms labai žalingas gyvulinių riebalų, lengvai pasisavinamų angliavandenių, druskos perteklius, per mažas šviežių vaisių ir daržovių vartojimas, o taip pat per mažas skaidulinių medžiagų kiekis. Gydytojas patikino, kad labai svarbu vartoti produktų, turinčių omega – 3 riebiųjų rūgščių, kurios labai naudingos žmogaus sveikatai.
Paskaitos metu gydytojas pateikė informaciją apie cukrinį diabetą. Cukrinis diabetas – sunki ir klastinga liga, kuri negydoma ir nekontroliuojama sukelia sunkias komplikacijas. Susirgus diabetu svarbu išmokti gyventi su liga ir žinoma ją valdyti. Renginio pabaigoje buvo užduota keletas klausimų, į kuriuos gydytojas davė išsamius atsakymus.
Atsiminkite sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko!

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė

https://scontent.fvno2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/66646781_2866684216734913_8525164616865546240_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQlKfIQgUczJewy-hw6tSxr4a6EhOEPrhX0RlNgkby7zi634fkjtwb3qWngn-lgqHMg&_nc_ht=scontent.fvno2-1.fna&oh=ad0a22708d6392af1b3abc1de443cade&oe=5DE39AC3

Daugiau šioje kategorijoje: « Kalnų žygyje Gyvenkime sveikai! »
Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131