Akcija, skirta Pasaulinei psichikos sveikatos dienai

Spalio 10 dieną kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šią dieną mes prisimename kokia svarbi yra ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Šis laikotarpis mums leidžia stabtelti, pamąstyti ir pasirūpinti tuo, ką mes dažnai pamirštame, tai save ir savo emocinę bei dvasinę savijautą.
 
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, norėdami paskatinti gyventojus pasirūpinti savo psichine sveikata suorganizavo socialinę akciją, kurios metu priminė, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, pozityvus bendravimas iš tiesų padeda stiprinti psichinę sveikatą. Patikino, kad labai svarbu pasirūpinti savo bei savo artimųjų psichologine savijauta, o taip pat atkreipti dėmesį į savo poilsio ir miego kokybę, palankią sveikatai mitybą, nepamiršti gero draugo, kuriam galima išsipasakoti.
 
Taip pat pasiūlė apriboti neigiamą informaciją, stengtis į viską žiūrėti kiek galima optimistiškiau. Palietė savižudybių prevencijos temą ir kiekvienam pašnekovui išdalino lankstinukus ,,Pagalba ir parama emocinei krizei įveikti“ ir ,,Kaip galime padėti galvojančiam apie savižudybę“ bei įteikė įvairias dovanėles.
 
Taigi, psichikos sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje. Mes visi esame skirtingi ir žinome kas mums geriau padeda atsipalaiduoti, kai esame stresinėje būsenoje ar kai jaučiamės nelaimingi.
 
A. Markevičienės ir B. Kazilevičienės nuotraukos.
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content