Antrasis susitikimas su kineziterapeutu Olegu

Gegužės 16 d. Pasvalio Visuomenės sveikatos biure vyko antrasis teorinis – praktinis užsiėmimas “Sveikatinamojo fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai“. Užsiėmimą vedė kineziterapeutas Olegas Lukminas.
Teorinėje dalyje kineziterapeutas kalbėjo apie tai, kad fizinio aktyvumo stoka buvo pripažinta vienu iš pagrindinių mirtingumo rizikos veiksnių pasaulyje ir vienu iš veiksnių, didinančių antsvorio ir nutukimo atvejų skaičių.
Renginio metu buvo kalbama apie sarkopeniją. Senstant raumenų masė mažėja, nes mažėja raumeninių skaidulų skaičius. Taigi, sarkopenija yra amžiaus sukeltas raumenų masės ir jėgos sumažėjimas.
Olegas sakė, kad šalia fizinio aktyvumo labai svarbu yra sveika mityba ir paskatino šiek tiek apriboti pieno produktų, gyvūninės kilmės riebalų ir raudonos bei perdirbtos mėsos valgymą, beveik visiškai atsisakyti cukraus.
Kineziterapeutas nepamiršo paminėti, kad be fizinio aktyvumo labai svarbi ir būtina yra proto mankšta. Smalsumas, žingeidumas, naujų dalykų išmokimas – tai galvos smegenų atjauninimo stipriausi veiksniai.
Praktinės dalies metu buvo vykdomas sveikatinamasis fizinis aktyvumas. Kineziterapeutas Olegas sveikatos stiprinimo programos dalyviams parodė ir leido patiems išbandyti raumenų stiprinimo pratimus su hanteliais. Papasakojo, kad hanteliai gali būti įvairios formos ir įvairaus svorio. Nuo hantelio svorio priklauso apkrova, kurią raumenys gauna treniruotės metu. Sportuoti su hanteliais labai efektyvu, kadangi dirba daugiau raumenų, gerėja savijauta ir didėja motyvacija. Taigi, hanteliai yra puiki ir efektyvi priemonė sportui namuose.
Taip pat buvo galima išbandyti masažinį volą raumenims, nugarai. Olegas sakė, kad pratimai su masažiniu volu turi daug privalumų ir naudos kūno sveikatai. Masažinio volo pagalba, galima atpalaiduoti raumenų fascijas (raumens jungiamojo audinio plėves) ir pačius raumenis. Tokiu būdu yra sumažinamas nuovargis, gerinama audinių kraujotaka. Masažas su volu reikalingas ne tik sportuojantiems, bet ir sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, nes jis gali atpalaiduoti įsitempusius raumenis.
Kaip visuomet po renginio kineziterapeutui teko atsakyti į programos dalyvių klausimus ir žinoma teikti patarimus.
Esame dėkingi Olegui už puikiai pravestą užsiėmimą!
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
📷V.Jankevičienės
 
Skip to content