Būkim sveiki be vaistų

Lapkričio 18 d. Europoje ir Lietuvoje minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Pagrindinis šios dienos tikslas – informuoti visuomenę, kada ir kaip vartoti antibiotikus, pabrėžti atsakingo požiūrio svarbą gydantis šiais vaistais. Kad vaistų būtų galima išvengti Pasvalio r. Vaškų gimnazijoje ir Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos Namišių skyriuje vyko užsiėmimai „Būk sveikas be vaistų“, kuriuos vedė sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė.
 
Užsiėmimo metu mokiniai prisiminė, ką reikia daryti kasdien, kad apsisaugotum nuo virusų ir bakterijų, būtum sveikas ir geros nuotaikos. Atliko praktines užduotis, bei įsitikino kaip lengvai ir nematomai plinta mikrobai. „Glo germ“ milteliais (švytinčiais po UV žibintuvėliu) užsiteršusi lapė, „lapių raupus“ platino Vaškų mokinukams, o pandutė „Pandų virusą“ – namišiečiams. Pašvietus rankas „stebuklingu“ žibintuvėliu, paaiškėjo, kaip mikrobai pateko ne tik bendravusiems su gyvūnėliais, bet buvo ir draugams perduoti per rankas.
 
Užsiėmimo metu buvo priimta vieninga nuomonė, kad būtum sveikas turi judėti, sportuoti, daryti mankštą, grūdintis, būti gryname ore, sveikai maitintis ir gerti vandenį, laikytis asmens higienos, bei nepamiršti poilsio.
 
Sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content