Finalinis sveikatos stiprinimo programos užsiėmimas su psichologe Žaneta Tauriene

Gegužės 23 d. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biure vyko teorinis praktinis užsiėmimas ,,Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas“. Užsiėmimą vedė psichologė, krizių valdymo konsultantė, kognityvinės elgesio terapijos praktikė Žaneta Taurienė.

Pradėdama užsiėmimą lektorė paminėjo, kad psichikos sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, nes 1 iš 4 žmonių turi psichikos problemų ir išvardino psichikos ligų priežastis: paveldimumas, nuolatinis stresas, nedarbas, skurdas, piktnaudžiavimas psichiką veikiančiomis medžiagomis, fizinė negalia.
Užsiėmimo metu buvo kalbama apie tai, kad skirtingi stresoriai paleidžia iš esmės vienodą fiziologinę reakciją. Lektorė pabrėžė, kad vengti reikėtų per didelio ar ilgalaikio streso ir išvardino įvairias galimos įveikos strategijas: rūpinimasis savimi, fizinė veikla, atsipalaidavimo įgūdžių ugdymas, atsakomybės už problemos sprendimą prisiėmimas, tikslų turėjimas, žalingų įpročių vengimas, pozityvumas, susitaikymas, bendravimas, laikas sau.


Psichologė Žaneta renginio dalyvius supažindino su efektyviais streso įveikimo būdais: pasivaikščiojimas, buvimas laukia, skambutis geram draugui, gera mankšta, dienoraščio rašymas, pagulėjimas vonioje, pasimėgavimas puodeliu kavos ar arbatos, bendravimas, žaidimas su naminiu gyvūnu, darbas sode ar darže, masažas, vandens procedūros, geros knygos skaitymas, muzikos klausymas, komedijos žiūrėjimas.

Lektorė minėjo, kad laiko planavimas – yra šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas ir, kad labai svarbu yra dalintis darbais, vengti nebūtinų ir nereikalingų veiklų ir pabrėžė, kad laiko planavimas apima ne tik darbus ir jų atlikimo terminus, bet ir pertraukas.
Žanetos žodžiais, nemalonius darbus reikėtų atlikti pirmiausiai, na, o darbo dienos pabaigoje pasidaryti savo dienos darbų analizę ir jei įmanoma suplanuoti savo kitos dienos darbus.


Taip pat lektorė dalyvių paprašė įsivertinti koks yra patiriamo streso lygis dešimties balų sistemoje. Buvo atliekamas pratimas – pagalvoti ir išvardinti 5 svarbiausius žmones savo gyvenime. Taip pat Žaneta kalbėjo apie ilgalaikę pagalbą sau, taikant 21 dienos lygio mažinimo programą. Auditorija išmėgino vizualizacijos pratimą. Pabaigoje vyko filmuko peržiūra ,,Pokalbis apie stresą“.


Dėkojame lektorei už patarimus ir malonų bendravimą!
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė

📷A.Markevičienės ir O.Vaserytės

Skip to content