Fizinio aktyvumo nauda mūsų širdžiai

Jau labai seniai yra žinomi širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos būdai, tokie kaip sveika mityba, tabako atsisakymas, streso kontrolė ir žinoma fizinis aktyvumas. Tai kelias sveikos širdies link. Judėjimas – viena pagrindinių žmogaus gyvenimo dalių. Fizinė veikla stiprina imuninę sistemą, mažina stresą ir arterinį kraujo spaudimą, o taip pat riziką susirgti širdies ir kraujagyslių bei onkologinėmis ligomis.

Tęsiant Sveikatos stiprinimo programą, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai gegužės 31 d. Smegduobių parke vyko praktinis užsiėmimas su kineziterapeutu Olegu Lukminu. Kineziterapeutas paaiškino, jog norint išgauti naudos širdžiai sportuojant, reikia, kad padidėtų jos susitraukimų dažnis.

Užsiėmimo metu programos dalyviai išmoko įvairių mankštos pratimų: krūtinei ir rankoms, kojoms, nugarai, pilvo presui. Specialistas paaiškino, kad pirmiausia reikia atlikti apšilimui skirtus pratimus, o jau po to galima atlikti kitą sportinę veiklą.

Šio užsiėmimo metu programos dalyviai vaikščiojo parko takeliais, greitindami ir lėtindami tempą, bėgo ant kalniuko, o leidosi nuo jo lėtai eidami. Buvo atliekami pusiausvyros pratimai ir kt.

Labai šaunu, kad Pasvalio rajono gyventojai noriai renkasi į tokius sveikatai naudingus užsiėmimus!🫶

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė

A.Markevičienės ir V.Jankevičienės nuotraukos

Skip to content