Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako Joniškėlio G.Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje

Ši diena yra puiki galimybė didinti mokinių informuotumą apie tabako vartojimo sukeliamus žalingus ir mirtinus padarinius bei skatinti nevartoti tabako gaminių. Minint pasaulinę nerūkymo dieną mūsų gimnazijos I, II klasių mokiniai dalyvavo Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro organizuojamame piešinių/plakatų konkurse „Renkuosi kvėpuoti laisvai“. Vadovaujant dailės mokytojai Laisvutei Razmienei, buvo atrinkti trys meniškiausi, originaliausi II b klasės mokinių Eurikos Rauktytės, Brigitos Stankutės ir Medos Jankauskaitės darbai. Geriausių darbų autoriai buvo apdovanoti Biuro įsteigtais prizais – termopuodeliais. Kitiems konkurso dalyviams I a klasės mokiniams: Rūtai Pupkutei, Miglei Krištopaitytei, II b – Denui Šarkiūnui, Indrei Žandaraitei atiteko Biuro simbolinės atminimo dovanėlės- turistiniai rankšluostukai.
 
II a klasės vadovė Danguolė Venckuvienė organizavo savo auklėtiniams protmūšį „Rūkymo žala“, o 7, 8 klasių mokiniams socialinė pedagogė Vilma Titienė kartu su Jaunaisiais policijos rėmėjais dalino skrajutes apie rūkymo vartojimo riziką, pasekmes bei informavo apie administracinę nepilnamečių atsakomybę.
 
Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro atstovai padėjo organizuoti gimnazijoje akciją „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“ 5, 6 klasių mokiniams. Akcijos pradžioje visuomenės sveikatos specialistė Audronė Dvelienė ir socialinė pedagogė Vilma Titienė diskutavo su mokiniais apie rūkymo mitus ir faktus, peržiūrėjo ir aptarė filmuką „Kodėl rūkymas kenksmingas?“. Ant popierinių „muilo burbulų“ rašė savo mintis, linkėjimus rūkančiam žmogui. Vėliau, I aukšto foje ir gimnazijos kieme, mokinukai smagiai pūtė Biuro dovanotus muilo burbulus.
 
Geriausia – tiesiog nepradėti rūkyti!
 
Socialinė pedagogė Vilma Titienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content