Gegužės 5-ąją Pasvalio Svalios progimnazijoje, Vaškų gimnazijoje bei Vaškų gimn. Tetirvinų skyriuje buvo minima Pasaulinė rankų higienos diena

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, rankų plovimas su muilu yra vienas pigiausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama apie 90 proc. žmogui pavojingų bakterijų ir virusų.
 
Ta proga sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė Pasvalio Svalios progimnazijoje, Vaškų gimnazijoje ir Vaškų gimnazijos Tetirvinų darželyje vedė sveikatos renginius, skirtus atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, išmokyti mokinius teisingai nusiplauti rankas, išaiškinti kas iš tiesų ant jų rankų „gyvena“. Užsiėmimų metu mokiniai prisiminė kada reikia plauti rankas, atliko įvairias praktines užduotis. Ant durų rankenos buvo užberta „Glo Germ“ miltelių, švytinčių po UV žibintuvėliu, o ją palietę mokiniai galėjo pamatyti švytinčius „mikrobus“ ant savo rankyčių, arba paspaudę ranką draugams ant kurios buvo užberta „Glo Germ“ miltelių ir pašvietus rankas „stebuklingu“ žibintuvėliu, paaiškėjo, kaip mikrobai nepastebimai perduodami draugams.
 
Užsiėmimo pabaigoje visi plovė rankas, o sveikatos specialistei pašvietus UV žibintuvėliu, ant kai kurių mokinių rankučių pasimatė švytinčios dalelės, kurios parodė, kad blogai nuplautos, todėl teko pakartotinai plauti rankytes. Išvydę švytinčius mikrobus, mokiniai suprato, kad rankas plauti reikia šiltu vandeniu su muilu, o ant paskubomis ir netaisyklingai nuplautų rankų lieka mikrobai, kurie gali sukelti ligas. Už atsakingą ir kruopštų darbą užsiėmimų metu mokinukai apdovanoti Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
 
Sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jakubaitienė
 
Skip to content