Judumo savaitė pasibaigė!

Nuo rugsėjo 15 dienos Vaškų gimnazijoje prasidėjo judumo savaitės renginiai. Mokykloje vyko integruotos pamokos, buvo pakviesta ir sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė.
Specialistė aštuntokams, pirmos ir antros klasės gimnazistams pristatė Šiaurietiškas lazdas, ir priminė, kad tai puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Einant šiaurietišku ėjimu pagerėja savijauta ir fizinė būklė, gerinama koordinacija, simetrija, ritmika, formuojasi taisyklinga laikysena. Šiaurietiškas ėjimas yra puikus būdas svorio ir įtampos valdymui. Kai kuriems mokiniams buvo nauja ir netikėta veikla, kurios metu turėjo susikaupti ir „susidraugauti“ su lazdomis. Mokiniai, kartu su specialiste atliko apšilimo, raumenų tempimo pratimus, mokėsi taisyklingos šiaurietiško ėjimo technikos ir linksmai keliavo Vaškų miestelio teritorijose.
Sveikatos priežiūros su 3 ir 4 klasių gimnazistais aptarė kvėpavimo sistemos funkcijas, matavosi plaučių tūrį, prisiminė pradinio gaivinimo techniką ir ją atliko ant muliažo.
Po visų aktyvių veiklų mokiniai kūrė „Rudens kilimus“ ir visi draugiškai sudalyvavo solidarumo bėgime.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė
Skip to content