Keliavome žoliauti. Ačiū prisijungusiems!

Karštą liepos 1-ąją Pasvalio r. Druciškių kaime vyko praktinė paskaita gamtoje „Vasaros vaistažolių nauda sveikatai“. Ilgai autobusu rangėmės siaurais miško keliukais, kol atsidūrėme šimtmečius menančioje inžinieriaus Jono Tamulionio sodyboje. Pats šeimininkas su žmona svetingai sutiko, pakvietė prisėsti po kvepiančia liepa. „Berniokas būdamas su dalgiu nušienaudavau plačias Pyvesos lankas. Ir dabar prižiūrėti sodybą man yra ne darbas, o malonumas“, – prasitaria Jonas.
 
Žolininkas, rašytojas Marius Lasinskas džiaugėsi savo atradimu: „Žolininkų rojus! Net pas mane tiek vaistažolių nėra! Seniai regėjau tokią pievą kaip ši. Vis kultūrinės ganyklos, ariami laukai, o čia visa švelnių spalvų gama: į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paprastasis kardelis, plačialapis katilėlis, jonažolė, gaurometis, sukatžolė, ėžiuolė, rykštenė, įkyrusis lipikas, pelkinė vingiorykštė ir šalia jos nuodinga kopija – siauralapis vingris, paprastoji naktižiedė, liaudyje vadinama pusliuke.. visų neišvardinsi”.
 
Susėdę žydinčios liepos paunksnėje klausėmės bičių dūzgesio ir kanklėmis atliekamos dainos „O kieno žali sodai?“. Buvome apdovanoti išmintingais žolininko Mariaus Lasinsko patarimais apie tris svarbiausias žoliavimo taisykles, vaistines žolelių savybes, įvykių ir santykių tarpusavio ryšį, gobšumą, mobiliojo telefono atjungimo terapiją, kaip pasigaminti žolelių druską, ką daryti jei žmogus linkęs pernelyg skrajoti padebesiais arba atvirkščiai – yra be galo ūmus. Daug visko, kam pritarėme iš visos širdies.
Kiekvienas dalyvis gavo užduotį surinkti pačią gražiausią puokštę iš įvairiausių žolelių. Kuri puokštė gavosi pati pačiausia? Visos! Visos buvo vertos prizų – naujausių Mariaus knygų.
 
Trumpalaikiai svečiai esame šiame rojaus kampelyje, kaip ir šioje žemėje. Išuostę pievų gėles, aptarę vaistažolių naudą sveikatai, kartu praleidę nuostabią popietę, žolininkui Mariui palinkėję sekančią savaitę apsiginti disertaciją, o vieni kitiems sveikatos, laimingi grįžome namo.
 
Nuoširdžiai dėkojame Onutei Urbonavičiūtei!
 
Vilma Jankevičienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė
Autorės nuotraukos.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content