Mokymai, padedantys užkirsti kelią savižudybėms

Gruodžio 7 dieną Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biure vyko Baziniai savižudybių prevencijos mokymai ,,Savižudybės krizės atpažinimas bei intervencijos įgūdžių lavinimas“. Šių mokymų tikslas – išmokyti Pasvalio r. sav. gyventojus atpažinti savižudybės rizikos ženklus, tinkamai į juos reaguoti ir suteikti informacijos apie galimą psichologinę pagalbą. Mokymus vedė dvi aukšto profesionalumo VŠĮ Šiaulių psichologinių paslaugų centro lektorės: psichologė – psichoterapeutė Loreta Gudienė ir psichologė – psichoterapeutė Andžela Rybakovienė.
 
Mokymų metu paliestos temos: mitai ir faktai apie savižudybes, savižudybės rizikos ženklai ir jų atpažinimas, emocinės paramos teikimas ir svarba, praktinis situacijų modeliavimas ir įgūdžių formavimas bei tobulinimas ir kt. Lektorės pateikė tik mokslo ir praktikos įrodymais pagrįstą informaciją.
 
Šių mokymų nauda: suteikė teorinių žinių apie savižudybės krizės procesą, reikiamų žinių apie savižudybių intervencijos ypatumus. Išmokino atpažinti savižudybės rizikos ženklus, įvertinti rizikos laipsnį bei numatyti savižudišką veiksmų tikimybę. Taip pat lektorės išmokino užmegzti kontaktą, tiesiai klausti apie ketinimą žudytis, klausytis bei empatiškai reaguoti, taikyti saugumą užtikrinančių veiksmų eilę: saugumo įvertinimą, saugumo plano sudarymą, jo veikimo užtikrinimą.
Savižudybių prevencijos tema šių lektorių dėka buvo išdėstyta labai aiškiai ir suprantamai. Mokymų dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją, domėjosi pavyzdžiais, klausė patarimų ir aktyviai teikė nuomonę. Šie mokymai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi.
 
Taigi išklausę mokymus dalyviai gebės identifikuoti gyvenimo kryžkelėje esančius žmones ir atlikti pirmos pagalbos intervenciją,
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content