Mums rūpi vaikų sveikata! 

Atkreipiant dėmesį į vaikų dantų sveikatos prastėjimą, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūra mokykloje N. Janeliūnienė lankėsi Pasvalio Svalios progimnazijos Krinčino skyriuje bei Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje, kur su pačiais mažiausiais mokyklos lankytojais (ikimokyklinė/priešmokyklinė vaikų grupė) kalbėjo apie dantukų higieną, ko reikia, kad dantukai būtų švarūs ir sveiki. Vaikai klausėsi pasakos ,,Net monstrai valosi dantis“, atliko įvairias užduotėles. Užsiėmimo pabaigoje vaikams padovanoti dantukų valymo grafikai ,,Sveikos šypsenos pažadas“.

Ypatingai svarbu, jog vaikai žinotų savo teises ir pareigas, tad su 3, 4 klasių mokiniais sveikatos specialistė diskutavo tema ,,Vaiko teisės ir pareigos“. Aptarta ne tik vaikų teisės, bet ir pareigos mokykloje, namuose. Siekiant užsiėmimus paįvairinti, mokiniai žiūrėjo animacinį filmuką ,,Stebuklai vidurdienį“, kuriame puikiai atsispindi tai, koks chaosas įsivyrautų, jeigu tiek vaikai, tiek suaugę pamirštų savo pareigas. Aptarus filmuką, mokiniams reikėjo atlikti su šia tema susijusias užduotis.

Su vyresnių klasių mokiniais (6,7 klasės) visuomenės sveikatos priežiūros specialistė N. Janeliūnienė kalbėjo be galo svarbia tema ,,Sveika gyvensena – gyvenimo būdas“. Užsiėmimo metu visi kartu aptarė judėjimo naudą, poilsio bei miego režimą, sveikatai palankią mityba, nemažai dėmesio skyrė stresui, jo įveikai. Testo pagalba aiškinosi ar yra priklausomybė kompiuteriui, koks kiekvieno mokinio patiriamo streso lygis, mokiniai atliko fizinio pajėgumo testą. Stresui sumažinti, gal net jį įveikti, mokiniams buvo padovanoti antistresiniai kamuoliukai.

Sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje N. Janeliūnienė

Skip to content