Naujagimio kraitelis – ką pasiimti ir ko nepamiršti?

Šeimos pagausėjimas yra viena laimingiausių gyvenimo akimirkų, kurios laukiant tėvams reikia pasirūpinti ir naujagimiui būtiniausiais daiktais. Ką būtina turėti su savimi, ką verčiau palikti namuose, papasakojo akušerė Vilma Sakalauskienė. 
Akušerė minėjo, jog norint išvengti nereikalingo streso pajutus pirmuosius gimdymo ženklus, kūdikio ir mamos kraitelį patariama susidėti 32-35-ąją nėštumo savaitę.
Sąrašo viršuje – sauskelnės ir higienos priemonės. Sauskelnėmis būtina pasirūpinti iškart vos tik pradėsite krauti savo ligoninės krepšį. Taip pat rekomenduojama įsidėti vystyklų arba vienkartinių patiesalų. Tiesa, daugiau dėmesio higienos priemonėms šiuo atveju turi skirti mama. Tiek pirmosiomis po gimdymo dienomis, tiek ir vėliau mamai prireiks įklotų, padelių bėgančiam pienui iš krūtinės sugerti ir kremo speneliams.
Kone daugiausia vietos ligoninės krepšyje užims kūdikiui skirti rūbai. Grįžus namo šių rūbelių reikės kelis kartus daugiau, tačiau neskubėkite vienu metu pirkti itin daug vienodo dydžio drabužėlių komplektų, kadangi mažylis juos itin greit išaugs.
Vertėtų nepamiršti ir psichologinio kraitelio – akušerė Vilma Sakalauskienė rekomendavo ruoštis gimdymui, mokytis atsipalaidavimo, rūpintis savo poreikiais, priimti vidinius savo pokyčius, bei pasitikėti savimi. 
Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Nuotraukos Augustės Gražinės
 
 
Skip to content