Naujagimio priežiūros gudrybės, kurias turi žinoti visi tėvai


Tik gimęs naujagimis į šeimos gyvenimą atneša labai daug malonių pokyčių ir nedidelių išbandymų. Vienos šeimos dar nėštumo metu ruošiasi iššūkiams, kurie jų gali laukti (skaito knygas, straipsnius, lanko būsimiems tėveliams skirtus kursus), kiti net nepagalvoja, apie galimus sunkumus. Pasiruošti kūdikio priežiūrai tiesiog būtina. Žinojimas ir įvairios gudrybės tėveliams padės įveikti įvairias bėdas, leis suprasti, kodėl mažylis neramus bei verkia ir kaip jam galima padėti.

Kovo  22 d. Pasvalio raj. sav. besilaukiančios šeimos turėjo progą išklausyti nuotolinę paskaitą „Naujagimio priežiūra“, kurią pravedė akušerė Marija Mizgaitienė. Tėveliai sužinojo kas vyksta gimus naujagimiui, išsiaiškino kaip yra įvertinama Apgar skalė, bei kokie skiepai, tyrimai, patikros yra atliekamos tik gimusiam vaikeliui.

Paskaitos metu lektorė nuramino tėvelius dėl tam tikrų fiziologinių mažylių ypatumų (pereinamųjų būklių), praktiškai parodė kaip taisyklingai prižiūrėti bambutę, kaip elgtis su naujagimiu, jį nešioti, migdyti bei prausti.

Visos šios žinios yra neįkainojamos būsimiems tėveliams. Žinoti ir suprasti kaip elgtis su naujagimiu pirmomis dienomis yra labai sunku, tačiau gautos žinios iš didelę patirtį turinčio specialisto  padės jaustis užtikrintai ir ramiai.

Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Augustė Gražinė


Skip to content