Nėštumo laikotarpis

Žinia apie nėštumą sukelia įvairiausių jausmų. Dažnai susipina begalinis džiaugsmas dėl užsimezgusios naujos gyvybės kartu su nerimu ir rūpesčiu, kaip elgtis nėštumo metu, kad būsimam vaikeliui nieko netrūktų, ir kaip jį pasitikti. Natūralu, kad nežinodamos, kas laukia, moterys šiek tiek jaudinasi, tad Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras kovo 21 d. pasikvietė akušerę Vilmą Sakalauskienę papasakoti apie nėštumo laikotarpį ir atsakyti į visus rūpimus klausimus.

Pasvalio r. sav. besilaukiančios mamytės paskaitos metu sužinojo kokie tyrimai yra būtini atlikti nėštumo metu, kokie simptomai juntami prasidėjus gimdymui, bei kokiais atvejais reikėtų kreiptis į gydytoją.

Akušerė Vilma Sakalauskienė akcentavo, jog ypač svarbu žinoti kas vyksta kiekvienu gimdymo periodu. Lektorė rekomendavo susiorganizuoti artimųjų pagalbą iš anksto, pvz., kas pabus su vyresniu vaiku, kas gamins maistą kai mama žindys naujagimį ar tiesiog ilsėsis. Akušerė paminėjo ir vizitą į gimdymo skyrių – apsižiūrėjimas, susipažinimas su skyriumi ir personalu gali suteikti saugumo jausmą.

Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content