Padėkime sau prisitaikyti prie besikeičiančių gyvenimo aplinkybių

Kasmet spalio 10 dieną minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena primena apie psichinės sveikatos stiprinimo ir prevencijos svarbą.
Medicinos požiūriu gera psichinė sveikata – tai žmogaus emocinis ir dvasinis atsparumas. Tuo pasižymintis žmogus nugalės atsirandančias problemas, matys daugiau gėrio, nei blogio. Deja, bet psichinės sveikatos problemų daugėja.
Kai tenka prisitaikyti prie besikeičiančių gyvenimo aplinkybių ir išskirtinių įvykių, tai natūralu yra patirti nerimą ir baimę. Žmogaus pajėgumai reaguoti į pokyčius nėra begaliniai, mūsų psichinė sveikata taip pat turi ribas.
Kiekvienas žmogus patiria įvairių stresinių situacijų, kurios po kurio laiko gali peraugti į nerimo atakas ar depresiją. Labai svarbu, kad pats žmogus pajaustų pirmuosius psichinės sveikatos sutrikimus ir atkreiptų į juos dėmesį. Ir žinoma, kad būtų žmogus optimistas, tikėtų savimi ir sukauptų savo dvasines jėgas, tuomet jis gali padaryti stebuklus.
Taigi, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistės norėdamos atkreipti kuo didesnį visuomenės dėmesį į psichikos sveikatos prevenciją vykdė socialinę akciją Pasvalio mieste ,,Pasirūpinkime savo ir savo artimųjų psichikos sveikata“, o taip pat skaitė paskaitą Psichiatrijos dienos stacionare ,,Gera psichinė sveikata – tai žmogaus emocinis ir dvasinis atsparumas“.
Šių renginių metu specialistės išdalino lankstinukus ,,Pagalba ir parama emocinei krizei įveikti – Tu esi“, kuriuose galima rasti informaciją apie skubią nemokamą paramą ir psichologinę pagalbą Pasvalyje, pagalbos galimybes telefonu ir internetu ir labai svarbų skubios pagalbos telefoną – 112.
Naudotas šaltinis:
psichika. eu
Nuotraukos: Birutės Kazilevičienės, Alos Markevičienės ir Kristinos Vičienės
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Skip to content