Pasaulinė diena be tabako

Pasaulinės dienos be tabako tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.
Vaškų gimnazijoje apie rūkymo žalą, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą, mitus ir priklausomybes su 6, 8 ir I gimnazijos klasių mokiniais integruotose biologijos pamokose, diskutavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė.
Mokiniai gilino žinias apie šių medžiagų vartojimo žalą jaunam organizmui, daugiau sužinojo apie naujų psichotropinių medžiagų paplitimą. Diskutavo, kas lemia tokių priklausomybių atsiradimą ir
kas gali sukelti neatstatomą žalą jaunam organizmui, o po to išbandė žinias viktorinoje.
Mokykloje vyko piešinių – plakatų konkursas, kuriame dalyvavo 5- 12 klasių mokiniai, o ketvirtokai su sveikatos specialiste aptarė rūkymo žalą, žiūrėjo edukacinį filmuką ir atliko užduotis „Kur draudžiama rūkyti“ iš mokomosios knygelės pradinukams „Rūkymo žala“. Geriausieji viktorinos dalyviai ir piešinių autoriai buvo apdovanoti Pasvalio raj. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.
Ačiū, mokytojai metodininkei Rimai Jasėnienei už bendradarbiavimą!
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė
 
Skip to content