Pirmuosius žiemos kilometrus nužingsniavome Druskininkuose

Pirmąjį gruodžio savaitgalį Druskininkuose vyko tradicinis Šiaurietiškojo ėjimo žiemos sezono atidarymas. Ko gero jau aštuntas. Užnugaryje palikę savo rūpesčius vėl ir vėl norime čia atvykti. Seniausias šalies kurortas nustebino jau sukurta šventine nuotaika, koncertais, išradingomis dekoracijomis, Kalėdinių eglučių parku. Jame radome net Druskininkų bendrystės eglę, kurią puošia visi!
Šį kartą stebino ir dešimtimis kilometrų nusidriekusi vilkikų, norinčių patekti į Baltarusiją eilė. 
Ar žinojote, kad visai šalia Druskininkų po žeme žioji milžiniškas meteorito krateris? Būtent jis, manoma, galėjo būti mineralinio vandens šaltinių atsiradimo priežastis. Giliausias ir sūriausias Druskininkų mineralinio vandens „Grožio šaltinis“ veržiasi iš šio kraterio gelmių. Šaltinio vandens druskingumas – apie 52-56 g/l. jo gerti nepatartina, tačiau nusiprausus veidą ir rankas oda atjaunėja, veidas tampa žvalesnis, kas žino, gal ir siela pagyja.
Druskininkai – idealus kampelis norintiems pasivaikščioti šiaurietiškai. Kurorte gausu parkų su pasivaikščiojimo takais, sveikatingumo zonomis, daugybė maršrutų: Nemuno ir kraštovaizdžio, Druskininkų legendų takai, Leipalingio apylinkių, Sniego maršrutas, M. K. Čiurlionio, Ratnyčios, Gardino, K. Dineikos parko ir kiti maršrutai.
Žygio dalyviams buvo pasiūlyta rinktis 7 km. maršrutą po Druskininkus arba 14 km. maršrutą palei Nemuną į Švendubrės kaimą, aplankant velnio neštą ir pamestą didžiulį akmenį, gamtos paminklą.
Ant laužo virta kopūstienė po žygio šildė, o dalyvavimas loterijoje netgi kaitino emocijas.
Už puikų žygio organizavimą esame dėkingi Lietuvos Šiaurietiškojo ėjimo asociacijai ir kolegoms – Druskininkų r. sav. visuomenės sveikatos biurui.
 
V. Jankevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė
Foto: Monika Šumkauskienė ir Vilma Jankevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content