Praktiniai sveikos gyvensenos užsiėmimai Pasvalio r. ugdymo įstaigose

Lapkričio 18, 19, 24 d. Krinčino A.Vienažindžio pagrindinėje mokykloje, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje, Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje vyko praktiniai sveikos gyvensenos užsiėmimai.
Krinčino A.Vienažindžio pagrindinės mokyklos priešmokyklinės-ikimokyklinės grupės vaikams sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Nėlita Janeliūnienė vedė pamokėlę-praktinį užsiėmimą apie vaisius ir daržoves, kurio metu vaikai tyrinėjo vaisius, daržoves (muliažus), mokėsi juos atskirti, nusakyti formas, spalvas, bandė juos įvardinti. Žiūrėjo edukacinį filmuką ,,Vaisius ir daržovė“, atliko įvairias užduotėles.
Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje pamokėlės-praktinio užsiėmimo apie dantukus metu priešmokyklinukams ir ikimokyklinukams buvo pasakojama apie dantukų reikšmę, higieną, priežiūros priemones, kokie maisto produktai reikalingi, o kokie kenkia dantukams. Naudojant dantų muliažą vaikai praktiškai mokėsi juos tinkamai išvalyti, žiūrėjo edukacinį filmuką ,,Dantukų istorija“.
Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 5 b klasės mokiniams sveikatos valandėlės-praktinio užsiėmimo apie asmens higieną metu buvo kalbama apie higienos priemones, tinkamą ne tik kūno, bet ir rūbų bei avalynės, kūno kultūros aprangos priežiūrą. Rankų higienos įgūdžiams pasitikrinti buvo naudojami specialūs milteliai, kurie imituoja ant rankų esančius nešvarumus, yra nepastebimi plika akimi, o tik apšvietus specialiu žibintuvėliu. Vaikai įsitikino, kad nešvarumus nuo rankų galima sunaikinti tik kruopščiai plaunant rankas šiltu vandeniu bei muilu.
Visi užsiėmimų dalyviai apdovanoti Pasvalio VSB įsteigtomis dovanėlėmis: dantukų valymo kalendoriais, mokomosiomis knygelėmis, atmintukais apie rankų higieną.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Nėlita Janeliūnienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content