Savižudybių prevencijos mokymai

Lapkričio 5 d. vyko savižudybių prevencijos mokymai ,,Savižudybių grėsmės atpažinimas, pirmos emocinės paramos teikimas ir susiejimas su pagalba“. Mokymų tikslas – išmokyti atpažinti savižudybės rizikos ženklus, tinkamai į juos reaguoti ir suteikti informacijos apie galimą psichologinę pagalbą. Keturių valandų trukmės mokymai skirti asmenims nuo 16 metų amžiaus. Mokymus vedė Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje Valija Šap, kuri gyvena ir dirba Kupiškyje.
 
Mokymų metu buvo kalbama apie savižudybę ir savęs žalojimą: atpažinimą ir reagavimą, pagrindinius vaikų ir paauglių savižudybių rizikos veiksnius. Išvardinti paauglių lūkesčiai specialistui.
 
Lektorė pateikė daug svarbios informacijos: kodėl mums gali būti sunku teikti pagalbą? Kodėl mūsų vaidmuo yra svarbus savižudybių prevencijoje? Valija patikino, kad kiekvienas turėtų laikytis nuostatos, kad neatsako už kito žmogaus sprendimus ir žinoti bei atpažinti gresiančią savižudybę, o taip pat įvertinti tos grėsmės laipsnį. Svarbu mokėti užmegzti kontaktą su savižudiškų ketinimų turinčiu asmeniu ir organizuoti jam reikiamą pagalbą.
 
Psichologė išvardino savižudybės grėsmes, supažindino su ypatingais grėsmės ženklais. Specialistė kalbėjo, jog svarbu žinoti ką daryti, jei atpažinote savižudybės grėsmės ženklus. Taip pat buvo įvardinti pagrindiniai psichologinės krizės intervencijos principai. Mokymų pabaigoje lektorė suteikė informaciją kur ieškoti pagalbos.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
Gali būti 1 asmuo ir stovi vaizdas
 
 
 
Skip to content